Франківські активісти створили інтернет-карту із занедбаними сховищами міста (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Лют, 2015 10:22

Поділитись публікацією
Франківські активісти створили інтернет-карту із занедбаними сховищами міста (ФОТО)

Опублікувавши занедбані сховища, активісти хочуть, аби люди самоорганізовувалися та наводили в них лад, не чекаючи допомоги від влади.

Напередодні запрацював сайт (http://www.exploration.if.ua/map.html), на якому розміщена карта захисних споруд цивільної оборони в Івано-Франківську. Абсолютна більшість насенених об’єктів наразі не придатні до експлуатації, розповів “Галці” співтворець сайту Андрій. Він, разом з друзями, не хочуть публікувати своє прізвище, аби не мати клопотів з правоохоронцями.

Загалом, на карті – близько 50 сховищ, які переважно мають фотоілюстрацію та опис стану. Це – як об’єкти на підприємствах та установах, так і спецсховища у житлових будинках. До прикладу є інформація та світлини сховища в онкодиспансері (на 300 чоловік) – воно потребує лише косметичного ремонту. А от споруди цивільної оборони на Арматурному заводі повністю затоплені (на фото). Окремої уваги заслуговує укриття “Агромашу” на вулиці Височана, 18. Окремостояче сховище цивільної оборони розраховане на 900 людей. На поточний момент знищене і затоплене, кажуть активісти. Ще місткішим було сховище “Родону” на Вовчинецькій, 225 – на понад 2 тисяч осіб – воно також знищене.

Натомість вистачає адрес укриттів в домах, які можуть бути відремонтованими. До прикладу на Донцова, 15, Вовчинецькій,4, Толстого,1, Франка,37, Грюнвальдській, 4 тощо .

“Потрібно з цими сховищами щось робити. По крайній мірі більшість з них, не дивлячись на свій стан, не втратили до кінця своїх захисних можливостей. Банально відкачати насосом воду і зробити косметичний ремонт в силах навіть мешканців того району, де розміщене сховище”, – каже Андрій.

Також на карті є дані про сховища, які нещодавно знищені під час “розбудови” міста. Зокрема прихисток на Незалежності, 81, як і на Галицькій, 47 – перетворилися на склади магазинів. А на місці укриття на Незалежності, 87 – нова багатоповерхівка (на фото колишня вентиляційна шахта). Вистачає даних про знищення сховищ самими мешканцями.

Прикметно, що більшість цих адрес не нанесені на карту і список укриттів для іванофранківців, які напередодні опублікувала місцева влада.