Франківські активісти отримали “еко-Оскар” за створення громадської мережі з моніторингу якості повітря (ФОТОФАКТ)

Автор: Костинюк Олександр

17 Гру, 2021 16:37

Поділитись публікацією
Франківські активісти отримали “еко-Оскар” за створення громадської мережі з моніторингу якості повітря (ФОТОФАКТ)

Франківські екоактивісти Олексій Трелевський та Дмитро Обухов у 2018 році почали виробляти станції моніторингу для вимірювання якості українського повітря спершу вдома, з обмеженими ресурсами та лише з кількома одногрупниками.

Читайте також: Юних франківців запрошують на воркшоп з моніторингу якості повітря (ПРОГРАМА)

Їхня місія – чисте повітря для всіх українців – реалізується у складі проєкту «Чисте повітря для України». Сьогодні їхній пристрій EcoCity отримав престижну нагороду ECO-Oscar, що означає визнання громадського моніторингу від Професійної асоціації екологів України за свою роботу у напрямку ECOtransformation 2021.

Разом з Дмитром Обуховим EcoCity розробила та в липні 2020 року представила унікальну мобільну станцію моніторингу Sapphire-32, тепер оновлену до Sapphire-64. У рамках проєкту «Чисте повітря для України» Олексій та його команда EcoCity також запустили технічну підтримку для власників і користувачів станцій моніторингу, щоб надавати послуги та допомогу і водночас забезпечити максимальну кількість функціональних та надійних пристроїв у мережі моніторингу.

EcoCity продовжує розробляти нові моделі своїх станцій моніторингу, так само, як і створену ними першу екологічну операційну систему Environment OS, пише “Галка”.

Довідково. EcoCity – це неприбутковий, екологічний проєкт української мережі станцій громадського моніторингу якості повітря, яку впроваджує ГО «Фрі Ардуіно» спільно з партнерами, чеською неурядовою організацією Арніка та науково-технічними радниками.

В основу проєкту лягла ідея юних винахідників, робототехніків з Івано-Франківська ще у 2018 році. З тих пір проєкт поширився по всій Україні. Зараз EcoCity – це найбільша мережа громадського моніторингу в Україні, що об’єднує понад 600 встановлених станцій, 280 передають дані саме в цю хвилину на сервер.

«Ми моніторимо не тільки дрібнодисперсний пил, а й усі рекомендовані забрудники всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наші станції можуть оцінювати якість повітря, аж за 18 забруднюючими речовинами», – говорить програміст і винахідник Дмитро Обухов.

«Мережа станцій моніторингу EcoCity надає громадам, а також політикам та адміністрації кращі (іноді навіть відсутні) дані про забруднення повітря в їхніх районах. Це чудовий приклад громадянської науки, яка сприяє захисту здоров’я населення та навколишнього середовища. Уся команда проєкту «Чисте повітря для України» вітає команду «ЕкоСіті» та бажає їм багато подібних успіхів у майбутньому!», – вітає керівниця проєкту Марцела Черноцова.

«Ми плідно розвиваємо партнерські стосунки з інститутами громадянського суспільства, науковцями, експертами та муніципалітетами, – наголошує куратор і засновник Ecocity Олексій Трелевський. – Наша мета: мотивація молоді України до суспільно корисних винаходів та вивчення природничих і технічних наук; інформування населення про якість повітря в промислових агломераціях та у найвіддаленіших куточках країни; стимулювання розвитку державних та комунальних систем моніторингу якості повітря».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські інновації та євростандарти: як франківські підлітки моніторять, чим ми дихаємо (ФОТО)