Франківські айтівці створили Telegram-бота, який нагадує про вимкнення світла

Автор: Соня Грейда

01 Лип, 2024 11:42

Поділитись публікацією
Франківські айтівці створили Telegram-бота, який нагадує про вимкнення світла

Нещодавно двоє айтівців з Івано-Франківська створили Telegram-бота, який полегшує життя під час планових вимкнень електроенергії.

Про це Галку повідомив розробник Микола Ковач.

Над ботом працювали айтівці Микола Ковач та його друг Василь Югас. Микола працював над логікою та дизайном бота, а Василь написав його на мові NodeJS. Оскільки у чоловіків вже був досвід в написанні телеграм-ботів, створення цього – зайняло тиждень часу, по кілька годин на день.

Створити бота чоловіки спочатку вирішили для себе. Кажуть, було важко стежити за графіками вимкнення:

“Вони ще й деколи можуть мінятися кілька разів впродовж дня. Тому й вирішили зробити бота для себе. А коли почули схвальний відгук від друзів, то зробили його доступним для всіх франківців”, – ділиться Микола.

У боті користувач може обрати одну чи кілька черг, за якими він хоче стежити, і той автоматично сповіщатиме про всі зміни в цих чергах. Також бот надсилає графік вимкнення на наступний день.

“Фішкою бота є те, що користувач може поставити собі нагадування про вимкнення. Наприклад, бот нагадуватиме за 15 чи за 30 хв безпосередньо перед самим вимкненням світла”, – додає айтівець.

Окрім нагадувань, зручно те, що більше не треба постійно шукати свою чергу на картинах в інтернеті та слідкувати за графіками, кажуть розробники. До того ж бот повідомляє інформацію швидше, ніж навіть офіційні канали “Прикарпаттяобленерго”.

“Один раз обрав свою чергу і Знеструмко повідомить про всі зміни у ній і вимкнення світла більше не будуть несподіванкою. Ну і плюс, що це все відбувається в телеграмі, де й так всі проводять багато часу”, – підмітив Микола.

Нараз чоловіки отримують різні запити, щодо вдосконалення бота. Зокрема, про функцію сповіщення не тільки про вимкнення, а і про ввімкнення світла. Вони зробили офіційний канал проєкту, де всі охочі можуть написати свій відгук та написати про функціонал, який хочуть бачити в майбутньому. Також є багато запитів на розширення на інші області.

Телеграм-бот Знеструмко.
Канал бота для відгуків.