Франківські баскетболістки програли полячкам у фіналі Європейської ліги

Автор: Андрій Макітра

09 Бер, 2024 14:18

Сьогодні, 9 березня, чемпіон минулого сезону жіночої Суперліги та лідер турнірної таблиці цього сезону “Франківськ-Прикарпаття” поступився варшавській “Полонії” 66:56. Сталося це у фінальному матчі Європейської жіночої баскетбольної ліги, який пройшов у Варшаві. До слова, вихід франківок у фінал є рекордом клубу в цьому турнірі. Раніше вони займали максимум четверте місце, у минулому сезоні.

Про це пише Галка з посиланням на сайт Федерації баскетболу України.

Франківки підходили до матчу за золото “EWBL” в статусі андердога. Вони програли всі чотири попередні зустрічі з “Полонією”. Зокрема матч за “бронзу” минулого сезону та два матчі цього сезону. Свою роль відіграло те, що сьогоднішній матч відбувався на майданчику суперника у Варшаві. Гра стартувала о 12:00.

Про перебіг гри

Полонія заволоділа ініціативою та уже в першій чверті заробила собі перевагу +13. На велику перерву команди пішли за переваги господарів +15.

Зі старту другої половини гри українська команда проявила характер і поступово почала скорочувати відставання. Виграш третьої чверті 21:12 і гарний початок четвертої чверті дозволили двічі “Франківську-Прикарпаттю” зрівнювати рахунок. За 5 хвилин до кінця вперше в матчі франківки вийшли вперед.

Останні чотири хвилини гри починались за рівного рахунку 56:56, але в кінцівці краще реалізували свої моменти баскетболістки “Полонії”. Вони виграли цей відрізок 10:0.

Найрезультативнішими в складі БК “Франківськ-Прикарпаття” стали:

• Оксана Моллова з 20 очками та 6 підбираннями;
  • Богдана Лапхан, яка провела дуже потужний матч, записавши до активу 19 очок, реалізувавши 4/6 дальніх спроб.
  • Кристина Філевич, участь якої у матчі була від питанням через хворобу, набрала 6 очок, зробила 9 підбирань, 4 передач та 5 перехоплень.