Франківські експерти все частіше знаходять ГМО у продукції з ріпаку та ковбасних виробах

Автор: Турій Роман

06 Жов, 2014 12:45

Поділитись публікацією
Франківські експерти все частіше знаходять ГМО у продукції з ріпаку та ковбасних виробах

З початку 2014 року акредитованою генетичною лабораторією ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» здійснено понад 300 випробувань.

Наявність ГМО визначено у 6% дослідженої сільськогосподарської сировини та продуктів харчування. Зокрема, цього року генно-модифікованим найчастіше виявлявся ріпак, який набуває все ширшого використання як компонент харчування сільськогосподарської худоби, джерело технічної та харчової олії. Також, генетично-модифіковані компоненти виявлялись у сої, соївому текстураті, різних видах зернових культур. Варто зазначити, що вищезазначений відсоток виявлення ГМО не в повному обсязі може харектиризувати реальний рівень наявності на ринку області генетично-модифікованої продукції, адже всі проведені дослідження здійснювались виключно за зверненнями підприємців, які прагнули в повній мірі чесно інформувати споживачів про натуральність виробленої ними продукції та сільськогосподарської сировини, які планують або здійснюють експорт української продукції.

Загалом, за час діяльності ГМО-лабораторії здійснено 3200 досліджень. Генетично-модифіковані компоненти найчастіше виявлялись у ковбасних виробах, заморожених напівфабрикатах, паштетах, у продукції, яка містить м’ясний фарш, борошні пшеничному, кондитерських виробах, кукурудзяних паличках. Також, ГМО зустрічались і у такій продовольчій сировині як пшениця, ріпак, соя, комбікорми.

З метою попередження надання споживачам недостовірної інформації щодо якості та походження продуктів харчування ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» наголошує виробникам на недопустимості необгрунтованого маркування без наявності відповідного лабораторного підтвердження.