Франківські газовики протестували лічильники із засобами дистанційної передачі даних

Автор: Костинюк Олександр

21 Jun, 2018 10:14

Поділитись публікацією
Франківські газовики протестували лічильники із засобами дистанційної передачі даних

Фахівці ПАТ «Івано-Франківськгаз» завершили тестування інформаційної платформи, представленої ПрАТ «Укртрансгаз». Дана платформа є етапом переведення на добове балансування всього ринку газу України.

Читайте також: «Україна є важливою для решти світу»: у Франківську відбудеться дискусія за книгою Френсіса Фукуями

Тестування інформаційної платформи, представленої ПрАТ «Укртрансгаз» відбувалося протягом чотирьох тижнів. Свої пропозиції  диспетчери «Івано-Франківськгазу» уже направили операторам газотранспортної системи та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

В процесі тестування, спеціалісти ПАТ «Івано-Франківськгаз» виявили, що частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів газорозподільного механізму. Не в повному обсязі відображаються перетоки газу між компаніями, зокрема оператор ГРМ має можливість бачити та контролювати обсяги газу лише на тих точках, де вузол обліку газу знаходиться на його балансі. Обмежені доступи диспетчерів звужують оперативну картину споживання газу і не дозволяють провести повноцінне тестування та підготовку до добового балансування.

Загалом, тестування інформаційної платформи ПрАТ «Укртарнсгаз» провели 16 операторів ГРМ. Спільні тестування та вирішення технічних питань «Укртрансгазом» дасть можливість встановити повноцінний обмін інформацією між оператором ГТС і оператором ГРМ, інформує прес-служба “Івано-Франківськгазу”.

«Добове балансування здійснюється з урахування показників споживання усіх постачальників та споживачів газу. Наразі триває перехідний період: адаптація ринку до нових умов та тестування інформаційної системи. Для запуску платформи у визначений термін, ми фіксуємо зауваження щодо некоректної роботи програмного комплексу та направляємо оператору ГТС задля їх вчасного усунення», – говорить комерційний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Добове балансування сприятиме прозорості національного газового ринку і платіжної дисципліни його учасників, воно дозволить споживачам газу оперативно змінювати контрагентів й інтегруватися з ринками країн Євросоюзу.

 

Теги: