Франківські комунальні тепловики кажуть, що мер їм не указ, і будуть збільшувати ціну за опалення (ОНОВЛЕНО)

Автор: Турій Роман

10 Січ, 2020 09:49

Франківські комунальні тепловики кажуть, що мер їм не указ, і будуть збільшувати ціну за опалення (ОНОВЛЕНО)

В ДМП “Івано-Франківськ теплокомуненерго” не мають наміру зменшувати ціну на тепло, як це доручив міський голова Руслан Марцінків. Навпаки, там й далі працюють над збільшенням тарифу.

Про це йдеться у повідомленні підприємства у фейсбуці.

Нагадаємо, наприкінці 2019 прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє зменшити суму в платіжці за тепло до 30%. На цю заяву відреагував міський голова Руслан Марцінків. Очільник Франківська доручив знизити на 10% грудневі платіжки франківців за тепло на позачерговій сесії міської ради, що відбулася 27 грудня.

Та комунальники кажуть, що мер перевищує свої повноваження.

“Це все, звичайно, добре, коли відповідні тарифи є в компетенції міської влади. Проте, встановлення тарифів ліцензіатам з постачання теплової енергії в Україні надалі залишається прерогативою Національної Комісії, що здійснює державне регулюванням в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Лише в компетенції НКРЕКП встановлювати і змінювати тарифи ліцензіатам своїми Постановами. ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» є саме таким ліцензіатом і місцева влада поки що не наділена повноваженнями щодо збільшення чи зменшення затверджених НКРЕКП тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання за всіма категоріями споживачів”, – йдеться у повідомленні.

В “Теплокомуненерго” нагадують, що існуючий тариф є економічно необгрунтований і не забезпечує відшкодування витрат при виробництві теплової енергії. Окрім того залишається діючою Постанова Кабміну щодо автоматичного розщеплення платежів абонентами ДМП «ІФТКЕ», коли вилучення 92% фінансових надходжень на рахунок «Нафтогазу України» знекровлює підприємство. Залишок коштів у 8% на розвиток не дає можливості навіть вчасно виплачувати заробітну плату працівникам, вже не говорячи про технічний і технологічний розвиток підприємства.

На сьогодні по ДМП «ІФТКЕ» діє найнижчий тариф серед аналогічних міст в Україні і становить для потреб населення на теплову енергію (одноставковий) на рівні 1218,51 грн/Гкал (без ПДВ). Для порівняння: Тернопіль – 15431,99; Луцьк – 1521,48; Рівне – 1481,26 грн/Гкал (без ПДВ).

Нагадаємо, 24 грудня відбулися відкриті громадські слухання щодо нових тарифів – там визнали, що ціни на тепло потрібно підвищувати.  Заступник міського голови Руслан Гайда під час обговорення зазначив, що без прийняття нових тарифів на 2020 рік фінансове існування підприємства буде проблематичним, дотацій з міського бюджету не вистачить. Усі складові тарифу за останні роки значно зросли.

На найближчому засіданні НКРЕКП, яке має відбутися у січні 2020 р., буде визначено остаточні цифри тарифів на теплову енергію: її виробництво, транспортування та постачання для ДМП «ІФТКЕ».

 “Зменшення тарифу до 30% чи на 10%, як було задекларовано у високих кабінетах, стає економічною удавкою теплогенеруючому підприємству”, – наголошують тепловики.

ОНОВЛЕНО: “За грудень ціна за тепло від “Теплокомуненерго” буде на 10% менша” – мер Франківська.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...