Франківські лікарі прозвітували про успіхи операцій на відкритому серці

Автор: Турій Роман

14 Бер, 2019 16:55

Франківські лікарі прозвітували про успіхи операцій на відкритому серці

14 березня у центральній міській клінічній лікарні прозвітували про використання новітніх технологій у проведені операцій на відкритому серці.

Читайте також: Щороку у 70-80 франківців виявляють туберкульоз, - управління охорони здоров'я (ФОТО)

У ЦМКЛ операції на відкритому серці роблять з 2016 року, інформує “Галка”. Раніше їх проводили лікарі, яких запрошували із столичного інституту Амосова, або ж іванофранківці їздили до Києва. За ці роки у центральній міській клінічній лікарні зробили більше сотні таких операцій, які провели місцеві фахівці.

“4 роки тому ми зробили перші кроки до кардіохірургії. На сьогоднішній день є справді великий прогрес. Дуже важливою також є підтримка міської влади”,- розповідає головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк.

Нещодавно у ЦМКЛ працевлаштували молодого серцево-судинного лікаря-хірурга Тараса Гудзенка. За два тижні хірург разом з асистентом зробили 12 операцій.

“Я ціную ту довіру, яку ви мені надали. На сьогоднішній день ми працюємо в постійному режимі, пацієнти вже не мусять чекати аби приїзджали фахівці з Києва. Ми проводимо реконструктивні операції, які продовжать життя для людей у старшому віці, таким чином людям не треба буде пити медикаменти для розрідження крові. Також продовжимо робити пластику мітрального клапану. Ми будемо й далі продовжувати й нарощувати потенціал та методи. Продовжуємо робити пластику та протезування мітрального клапана. Такі операції важкі, особливо коли є супутні захворювання. Вони потребують багато інвестицій та новітнього обладнання. Що дасть сучасне обладнання : пацієнти краще переноситимуть операції, швидше повертатимуться до активного способу життя”,- розповідає серцево-судинний хірург ЦМКЛ Тарас Гудзенко.

Ціна операції на відкритому серці коливається від 33 до 45 тисяч гривень (у цю вартість входить не лише операція, але й 3 дні лікування), такі ж операції, до порівняння, у Києві коштують приблизно 70 тисяч гривень.

Мер Івано-Франкіська Руслан Марцінків запевнив, що міська влада продовжуватиме сприяти у належному фінансуванні оновлення техніки кардіологів та загалом лікарні.

“Для нас дуже важливо бути готовими до викликів сьогодення, мати новітню апаратуру та фахівців, адже операція на серці – це найважчі операції, які робляться у лікарні. Серцеві захворювання – це одні з найнебезпечніших хвороб. Деякі міста можуть лише мріяти про те, щоб там проводили такі операції. Це колосальна робота, хоч це й початок. Це величезна кількість врятованих життів. Сьогодні в умовах реформ, які відбуваються треба бути конкурентоспроможними – має бути хороше обладнання та спеціалісти – тоді буде відповідне фінансування держави”,-розповідає міський голова Руслан Марцінків.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...