Франківські медики нагадують, що робити при укусі кліща 

Автор: Зелінська Тетяна

15 Бер, 2019 18:50

Поділитись публікацією
Франківські медики нагадують, що робити при укусі кліща 

З настанням весняно-літньої пори, характерний найбільш активний період для кліщів. Вони бувають і в міському парку, лісах, скверах, на траві, чагарниках.

Чим небезпечні кліщі?

Небезпека кліщів полягає в тому, що вони є переносниками багатьох інфекцій, зокрема кліщовий бореліоз, кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма, які уражають нервову систему, серце та опорно- руховий апарат, інформує “Галка” з посиланням на управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Перша допомога при укусі кліща:

Укус кліща безболісний, далі він присмоктується хоботком до кровоносної системи і починає харчуватися. Саме перше- кліща треба витягнути. Ні в якому разі не використовувати гострі щипці, пінцети, оскільки при стисненні тіла кліща вірогідне видавлювання його вмісту із можливими збудниками в рану.

Акуратно затягнути ниткою петельку навколо хоботка кліща, якомога ближче до шкіри і витягнути його. Якщо в шкірі залишилась голівка, її видаляють стерильною голкою. Після видалення кліща шкіру обробляють розчином йоду або спиртом.

Протягом 2 – 3 днів необхідно спостерігати за місцем укусу. Коли рожева пляма зникла, то все добре, якщо пляма зберігається і збільшується, негайно потрібно звернутися до інфекціоніста.

Заходи безпеки від кліщів:

– Надіньте щільний одяг з довгими рукавами, які прилягають до запʼястя;
– Одягайте довгі шкарпетки поверх штанів і високі чоботи;
– Обовʼязково надіньте головний убір ( хустку або шапку );
– Одяг вибирайте світлий, щоб легше було помітити наявність кліщів;
– Обробіть одяг захисним спреєм ( репелентом ), що відлякує кліщів;
– Повернувшись додому, обстежте всі ділянки тіла на наявність кліщів;
– Памʼятайте про головне правило: при укусах кліща слід звертатися до медичного закладу.