Франківські науковці на міжнародному рівні презентували тему, якою в Україні ніхто не займається
12 Лип, 2016 14:45
З 3 по 7 липня керівник Центру слуху франківського медичного університету Роман Фіщук та лікар-інтерн Мирослава Пилип’юк побували на Конгресі європейського ринологічного товариства, що відбувався в Стокгольмі.
Читайте також: У світі тестують перші пігулки від коронавірусу. В експерименті взяли участь близько 100 франківців
Молоді науковці разом із лікарем-інтерном Остапом Оріщаком виграли грант, завдяки якому і презентували свою дослідницьку роботу на міжнародному заході, інформують на сайті медуніверситету.
На початку року Роман Фіщук, Остап Оріщак та Мирослава Пилип’юк провели дослідження, яке стосувалося визначення пікового назального інспіраторного потоку в здорових підлітків. Йдеться про один із методів об’єктивного дослідження дихання носа. У дослідженні молодих науковців взяли участь 100 студентів медичного коледжу ІФНМУ. Над роботою працювали протягом кількох місяців.
По завершенні молоді науковці подали тези свого дослідження на Конгрес європейського ринологічного товариства, який відбувається кожні два роки. На цьому масштабному заході збираються провідні оториноларингологи світу. Представники Європейського ринологічного товариства позитивно оцінили роботу науковців ІФНМУ та надали грант на участь у конгресі.
«Темою, яку ми презентували у своєму дослідженні, в Україні, на жаль, ніхто не займається, – каже Роман Фіщук. – Хоча метод визначення функції носового дихання, який описується в роботі, є простий і бюджетний. Тож ми пропонуємо його використовувати в медичній практиці значно ширше».
Керівник Центру слуху ІФНМУ наголошує, що цей метод обстеження у більшості розвинених країн введений в протоколи діагностики пацієнтів із проблемами дихання носом.