Франківські науковці в Америці презентували дослідження гірських територій та здивували колег (ФОТО)
11 Тра, 2016 10:46
Вже впродовж 10 років триває співпраця учасників міжнародного проекту «Гірська школа: стан проблеми та перспективи розвитку» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і американського Центру досліджень Аппалач.
У рамках діяльності проекту науковці нашого університету взяли участь у 39-й Міжнародній конференції «Voices from the Misty Mountains: Diversity and Unity, a New Appalachia», яку цьогоріч Центр дослідження Аппалач проводив на базі університету Шеперд (Shepherd University) (м. Шепердстаун, Західна Вірджинія, США), інформують на сайті ПНУ.
Українська делегація презентувала науковий доробок університету в напрямі порівняльних досліджень гірських територій Аппалач і Українських Карпат.
Делегати з України працювали у двох міжнародних тематичних секціях: «Карпати-Аппалачі: збереження історичної та культурної спадщини Карпат», на якій виступили з науковими презентаціями: Ярослав Никорак – доповідь на тему: «Традиції та вірування горян як засіб самоідентичності та збереження етносу», Василь Карабінович – доповідь на тему : «Характерні риси шлюбної церемонії та сімейних стосунків етнічних груп, що населяють Українські Карпати», Микола Поп’юк – доповідь на тему : «Вплив народного прикладного мистецтва Карпат на студентів».
Робота другої секції «Карпати-Аппалачі: вплив глобалізаційних процесів на розвиток міжнародного туризму в Українських Карпатах» була пов’язана із вивченням впливу глобалізаційних процесів на соціально-економічну стабільність гірських регіонів та розвиток міжнародного туризму.
Учасники української делегації під час своїх виступів презентували цікаві й змістовні доповіді. Зокрема Уляна Будник у доповіді на тему: «Перспективи розвитку туристичної індустрії в Українських Карпатах» акцентувала увагу на вплив туристичної індустрії на соціально-економічний та культурний розвиток Карпатського регіону, а Марія Довбенко під час доповіді «Міжнародний молодіжний гірський туризм в Карпатах: перспективи розвитку», проаналізувала роль молодіжного туризму в Українських Карпатах та описала перспективи його подальшого поширення та розвитку. Модераторами секцій були американські науковці – Крістофер Міллер і Дональд Девіс.
Американські колеги були приємно вражені рівнем наукових виступів, якістю презентаційних матеріалів українців, про що засвідчили їхні коментарі та численні запитання.
Науковці з України мали цікаву зустріч з віце-президентом US-Ukraine Foundation Джоном Куном.
За результатами зустрічей були визначені напрями подальшої міжнародної наукової співпраці, укладені угоди про наукове співробітництво.