Франківські педіатри просили в мера допомогти із зарплатами (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

30 Січ, 2019 19:25

Франківські педіатри просили в мера допомогти із зарплатами (ФОТО)

Сьогодні, 30 січня, на прийом до мера Руслана Марцінківа прийшли педіатри, лікарі, медсестри, котрі стверджують, що їм не доплатили заробітню плату за січень.

Обуреним медикам Івано-Франківська з міської дитячої поліклініки та філій заплатили у січні мінімальну зарплату – 3300 на руки. Лікарі недоотримали близько вісім тисяч гривень, а медсестрам не доплатили близько п`яти тисяч гривень, інформує “Галка”.

Віднедавна лікарям первинної ланки – терапевтам, сімейним лікарям та педіатрам – зарплати нараховує Національна служба здоров’я України через місцеву комунальну установу “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги”.  Дитяча поліклініка, разом з філіями увійшла у “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” у вересні. На той момент лікарі вже мали укладені декларації, і навіть отримали відповідну до їх кількості зарплату у грудні. Однак згодом НСЗУ через “технічні проблеми” взялася перереєстровувати ці декларації, тому поки це процес не завершений – медики отримали мінімальну зарплату.  Також люди скаржилися на погані умови праці у деяких відділеннях.

“Чому педіатри, які уклади 900 декларацій, мають стільки пацієнтів, повинні отримувати таку маленьку зарплату. В нас абсолютно жодних прав, нас лише цькують роботою та принижують»,- розповідає педіатр структурного підрозділу ”Міська дитяча поліклініка”  Лариса.

Деякі педіатри розповідають, що навіть не отримали смс про нарахування зарплати, були й такі хто отримав 800 гривень. Директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук запевнила, що гроші НСЗУ дасть до 5 лютого, тому їх доплатять згодом.

”Зарплата рахується за положенням про заробітну плату. Поки що за січень НСЗУ не дало грошей. Коли вони надійдуть, ви отримаєте більше”, – каже Ольга Савчук.

З медиками зустрівся мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Спершу він порадив скаржитися не йому, у міністру охорони здоров’я Уляні Супрун.

”Я розумію обурення лікарів, проте тепер місто не може втручатись в порядок нарахування зарплат. Якщо раніше, навіть минулого року, ми з міського бюджету компенсували недостачу по зарплаті медиків (у 2018 – це майже 100 млн. грн.), то тепер уряд чітко розділив обов’язки: місто займається матеріальною базою, а НСЗУ – зарплатою. Однак будемо вирішувати ситуацію, аби всі отримали гідну оплату праці. На Сорохтея зроблять нове приміщення. Також зроблять ремонт у відділенні на Пасічній”, – сказав мер.

Заступник міського голови Олександр Левицький  просить порозуміння у цій ситуації.

“Ви повинні розуміти, що міський голова не може вплинути на те, як ставить нормативи Національна служба здоров’я України. Ситуація напружена, через те, що впорядкування роботи підприємства ще триває. Ми маємо ряд проблем і в тому числі, що у Національній службі здоров’я України не одразу можуть верифікувати наші декларації, а від кількості декларацій залежить кількість грошей, які отримаємо. За короткий час ми точно знайдемо спосіб улагодження цієї ситуації”, – зазначає заступник міського голови Олександр Левицький.

Медики все ж пішли додому невдоволені, і запевнили, що будуть страйкувати, якщо їм не доплатять зарплату.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...