Франківські пляжі на Бистрицях поза моніторингом МОЗ

Автор: Застава Максим

09 Чер, 2022 16:45

Поділитись публікацією
Франківські пляжі на Бистрицях поза моніторингом МОЗ

Фахівці державної установи «Івано-Франківський центр контролю та профілактики хвороб» не перевіряли якість води на міських пляжах Бистриць Надвірнянської та Солотвинської. Принаймні, це випливає зі звіту спеціалістів.

Як повідомляють на сторінці вказаної установи, в Івано-Франківській області моніторингом охоплено три пляжі: пляж міський КП «Центр розвитку та рекреації» м. Івано-Франківськ (міське озеро), пляжі в с. Поляниця ТзОВ «Буковель» та ТзОВ «ПАРКТУР».

“З метою нагляду фахівцями ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» на початку оздоровчого сезону проведено 7 досліджень проб води для за мікробіологічними показниками та проведено 119 дослідження проб води за фізико-хімічними показниками. Всі результати в межах норми”, – йдеться в повідомленні.

Фахівці нагадують, що не можна вважати пляжем будь-яке місце на березі водойми. Офіційні пляжі перед відкриттям та протягом сезону перевіряють на безпеку. Це і дослідження якості води, і упорядкування території. Адже неперевірене місце для купання може нести загрозу здоров’ю.

Як писала “Галка”, в Івано-Франківську офіційно немає облаштованих зон для купання. Чиновники мерії на початку червня минулого року провели спеціальну нараду з цього питання і підтвердили заборону. За місяць у Бистриці Солотвинський потонули троє людей. Руслан Марцінків спершу пригрозив всім відпочиваючим на воді містянам штрафом у 50 тис. грн. За день думка мера змінилася і він наказав облаштувати місця для купання.

У липні 2021 року Департамент благоустрою оголосив закупівлю послуг з облаштування пляжної зони на березі річки Бистриця Надвірнянська. Роботи мали бути завершені до 31 грудня 2021 року.