Франківські школярі створили пристрій, який аналізує якість повітря (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Гру, 2018 15:36

Франківські школярі створили пристрій, який аналізує якість повітря (ФОТО)

У понеділок, 3 грудня, франківські школярі презентували свій соціальний екологічний проект “Eco City”.

П’ятеро хлопців власноруч розробили та створили пристрій, що просвічує спеціальним лазером повітря та аналізує його якість. Свій проект школярі подали на грант від Urban Space 100 та отримали фінансування, інформує “Галка”.

До команди розробників увійшли 15-річний Дмитро Обухов, котрий програмував пристрій, налагоджував передачу даних та розробляв мобільний додаток, 17-річний Богдан Фіцак, котрий розробляв 3D-модель пристрою, підбирав модулі та виготовлення, розробляв 3D-модель датчиків швидкості вітру та напрямку вітру, 17-річний Андрій Крохмалюк – компонування та виготовлення пристроїв, 13-річний Володимир Врюкало – розробка мобільного додатку, 11-річний Мар’ян Врюкало – супровід проекту.
Школярі обрали створення пристрою, що аналізує якість повітря, тому що спостерігали за життям міста та побачили, що коли машини стоять в заторах, йдуть дуже сильні викиди в повітря.

Один з координаторів проекту Олексій Трелевський розповів, що основні показники, які будуть відображати “аналізатор повітря”, – концентрація твердих мікрочастинок, які виникають при горінні будь-яких видів палива. Найменші з них – це PM2.5 – можуть попадати через легені в кров і спричиняти різні хвороби.

“Найбільші з них – це PM10, які шкодять людям, котрі хворіють на астму. Також пристрої відображатимуть температуру, вологість, атмосферний тиск та рівень шуму”, – додає Трелевський.

Зараз один з пристроїв вже у тестовому режимі працює в Urban Space 100. Дані відображаються на сайті спільноти юних Arduino робототехніків.

“На ці вихідні показники пристрою зашкалювали в п’ять разів. Це пов’язано з похолодання, і тим, що в місті активно опалювали оселі”, – зазначає Трелевський.

Чотири пристрої планують встановити на зупинках громадського транспорту, зокрема на вокзалі, біля кінотеатру “Космос” та на Каскаді.
Згодом в рамках проекту планують розробити додаток для мобільних пристроїв, що дозволить кожному дізнатися про якість повітря в Івано-Франківську.

Стежити за результатами оцінки якості повітря можна ТУТ.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...