Франківські студенти говорили про сифіліс та чуму в літературі та кіно (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

15 Лис, 2017 18:42

Поділитись публікацією
Франківські студенти говорили про сифіліс та чуму в літературі та кіно (ФОТО)

Днями на кафедрі інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка, на якому юні науковці обговорили інфекційні захворювання в художній літературі та кіно.

Ця тема досить актуальна, тому що навіть люди без медичної освіти можуть отримати для себе знання щодо різних хвороб таз легкістю запам’ятати їх певні особливості, пише прес-служба ІФНМУ.

Засідання гуртка пройшло під керівництвом викладачів Андрія Процика та Мар’яни Прокопович.

«Для зацікавлення студентів і підвищення ефективності роботи ми разом із членами гуртка постійно обираємо нестандартні теми, щоб проявити не лише навчальні, але й творчі здібності студентів, — розповідає Андрій Процик. — Ця тема обговорювалась вперше, проте, враховуючи викликаний інтерес, цілком ймовірно вона буде розглядатись і в майбутньому».

Студентки Ольга Левандівська, Олександра Веприк та Оксана Харук розповіли про інфекційні хвороби у літературі. Згадали такі відомі твори, як «Записки юного лікаря» Михайла Булгакова, «Повія» Панаса Мирного, «Чума» Альбера Камю, «Кохання під час холери» Габріеля Гарсіа Маркеса та багато інших. А студентки Ольга Сілецька та Іванна Матуляк зробили опис інфекцій у кіноіндустрії та продемонстрували відеофрагменти з таких кінострічок, як «Лікар. Учень Авіценни», «Горобець», «Вірус», «Чесна куртизанка», «Розмальована вуаль» ,«Летючий голландець». На тлі захоплюючих сюжетів в фільмах та літературі можна побачити ознаки чуми, жовтої лихоманки, пташиного грипу, дифтерії, холери, ВІЛ-інфекції.

Тим, хто ще не бачив або не читав ці твори, студенти рекомендували обов’язково розширити свій читацький і кінематографічний кругозір.