Франківські студенти мовчазною ходою і вічем вшанували пам’ять Небесної сотні (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

20 Лют, 2019 12:55

Франківські студенти мовчазною ходою і вічем вшанували пам’ять Небесної сотні (ФОТО, ВІДЕО)

У середу, 20 лютого, сотні студентів Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника разом з викладачами пройшли ходою до Меморіального скверу, вшановуючи пам’ять загиблих на Майдані Героїв Небесної сотні.

Читайте також: Завдяки співпраці з місцевою владою студентський спорт стрімко розвивається, - ректор ПНУ Ігор Цепенда

Захід розпочався на площі перед головним корпусом вишу – біля Обеліску, присвяченому студентам і викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України. Їх вшанували хвилиною мовчання.

“Кров, яку пролили герої на Майдані, відкрили очі мільйонам українців на те, в яку прірву ми втрапили. Наш студент Роман Гурик – був молодим хлопцем, який уособлював у собі всіх студентів і всіх викладачів. Пам’ятайте про Романа та інших героїв Небесної сотні. Герої не вмирають!”, – звернувся до присутніх ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Студентка філософського факультету Софія Гунерська вважає, українці повинні брати приклад мужності і небайдужості тих, хто боровся за волю тоді – п’ять років тому у Києві.

“Для мене честь навчатися на факультеті, де навчався справжній молодий герой Роман Гурик. Слава Україні!”, – каже Гунерська.

Франківська молодь, до якої також долучилися школярі, пройшла від Прикарпатського університету, вулицями Чорновола, Сахарова і Мельника, до Меморіального скверу, згадуючи тих, хто п’ять років тому віддав свої життя на Майдані, інформує “Галка”.

Також поблизу могили Романа Гурика відтворили театральне дійство найтрагічніших подій на Майдані.

Діставшись до кінцевої локації, учасники ходи поклали квіти до пам’ятного знаку загиблому герою Роману Гурику.

Як відомо, в лютому 2014 року у Києві загинула найбільша кількість учасників Революції Гідності – Небесна сотня.

Вони боролися за право жити у демократичній європейській державі. Серед загиблих – семеро прикарпатців: Роман Гурик, Сергій Дідич, Ігор Ткачук, Василь Шеремета, Михайло Костишин, Богдан Калиняк, Ігор Дмитрів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...