Франківські студенти створили макет Єрусалимського храму для Церкви Царя Христа (ФОТО)

Автор: Застава Максим

18 Гру, 2018 19:48

Поділитись публікацією
Франківські студенти створили макет Єрусалимського храму для Церкви Царя Христа (ФОТО)

Кожного року Різдвяна шопка в Церкві Царя Христа, відомої, як Церква на Майзлях, що в Івано-Франківську, є особливою і унікальною. Цьогорічною родзинкою шопки стане макет Єрусалимського храму, який створили студенти Університету Короля Данила.

Читайте також: У Франківську стартував просвітницький проєкт "Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє" (ФОТО)

Крістіан Анталовський, Василь Івасик, Тарас Кічула і Василь Пазяк навчаються на 3-курсі факультету архітектури, будівництва та дизайну. Студенти розповідають, що уже мали попередній досвід роботи, працюючи над макетом будівлі Університету Короля Данила. Створюючи макет Єрусалимського храму, студенти щодня дізнавалися щось нове. Вони користувалися даними з Інтернету, зокрема з Вікіпедії. Довелося добряче попрацювати, адже розміри храму були вказані не в метрах, а в ліктях, тому довелося переводити цифри.

“Цього року, кілька місяців тому, ми звернулися до деканату факультету архітектури, будівництва та дизайну Університету Короля Данила з проханням зробити для нас макет Єрусалимського храму, який, як відомо, є невід’ємним атрибутом Різдва, бо Вифлеєм, де народився Ісус Христос, знаходиться на відстані 30 км від Єрусалиму. Думаю, цей експонат стане постійним елементом проекту нашої Різдвяної шопки”, – каже отець Йосафат Хаймик, ЧСВВ ігумен монастиря Царя Христа і парох парафії Царя Христа, що в Івано-Франківську, на Майзлях.

А декан факультету архітектури, будівництва та дизайну УКД Михайло Косьмій наголосив, долучатися до різних масштабних проектів уже стало традицією для студентів Університету Короля Данила.

“При університеті ми створили діючу макетну майстерню, яка є нашою гордістю. Що стосується сакральної архітектури, то кілька років тому наш студент зробив проект каплички, яка зараз знаходиться у Маріямполі. Макет Єрусалимського храму – особливий проект. Наші студенти, вивчивши історичні документи, не просто створили макет, але й зробили повну підсвітку храму”, – каже Косьмій.