Франківські студенти вчилися боротись із “свинячим” грипом

Автор: Людмила Баран

28 Січ, 2016 21:42

Франківські студенти вчилися боротись із “свинячим” грипом

Студенти Івано-Франківського медуніверситету взяли участь у семінарі  «Як вберегтися від грипу або ж побороти його». Йшла мова про “каліфорнійський” тип грипу, відомийяк “свинячий”. 

 Асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Андрій Процик розповів про новий вірус грипу А(Н1N1) Каліфорнія, його симптоми, перебіг, лікування і методи профілактики, повідомляє прес-служба університету.

 «Новий вірус грипу викликає респіраторні захворювання різного ступеня важкості, – інформував Андрій Процик. – Донедавна подібна комбінація вірусу не спостерігалася ніде в світі: А(Н1N1) Каліфорнія містить гени вірусів свинячого, пташиного і людського грипу. Схильність до захворювання мають маленькі діти, вагітні жінки, люди, що страждають на хронічні недуги (бронхіальна астма, цукровий діабет, серцево-судинні хвороби), люди з послабленим імунітетом».

Студенти дізналися, як визначити перші симптоми та захистися від нового грипу, а також – основні методи лікування.

Серед порад: не займатися самолікуванням і відразу звернутися до лікаря. Якщо температура тіла перевищує 38,5ºC варто приймати медичні препарати, діючою речовиною яких є парацетамол чи ібупрофен. При цьому важливі збільшене пиття і ліжковий режим.

Також Андрій Процик попередив про небезпеку «Аспірину», адже під час грипу його суворо забороняється приймати через можливі ускладнення.

Читайте також: На Прикарпатті у трьох людей виявлено “свинячий” грип

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...