Франківські студенти запалили свічки, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

24 Лис, 2016 17:36

Франківські студенти запалили свічки, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

Ввечері 24 листопада в Івано-Франківську відбулася акція “Запали свічку пам’яті жертвам Голодомору!”.

Читайте також: ФК "Прикарпаття" влаштував "чорну п'ятницю" запорізькому "Металургу" (ФОТО+ВІДЕО)

Близько сотні студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з короваєм, калиною, колосками пшениці та лампадками пройшли від пам’ятника Івану Франку до каплиці у Меморіальному сквері. Там священики відправили панахиду, а учасники акції запалили свічки в пам’ять про загиблих не тільки в роки радянсько-сталінських репресій, а й під час Революції Гідності на Майдані та в ході АТО на Сході України, інформує “Галка”.

Організатором акції вже ввосьме став факультет туризму Прикарпатського національного університету.

“Цей традиційний захід ми сьогодні поєднали із вшануванням пам’яті тих, хто загинув на Майдані три роки тому, тих майже десяти тисяч людей, які полягли на Сході України, відстоюючи українську незалежність. Тому і в плані виховання, і в плані національної самоідентифікації, ця акція повинна донести розуміння того, що бути українцем – це гордо.

Більше того, сьогоднішній захід, як на мене, мав би показати, що за незалежність треба боротися. У цій боротьбі часто треба покласти життя за право бути самим собою. Але ці речі неминучі у намаганні утвердити себе, як окрему націю”, – розповів доктор історичних наук, в. о. декана факультету туризму ПНУ Володимир Великочий.

До акції приєдналися не тільки студенти факультету туризму, а й інших підрозділів Прикарпатського університету. Важливо, що молодь долучилася не тому, що “так треба”, а через усвідомлення важливості цього заходу.

“Хотілося б згадати слова одного американського професора, який зазначив, що в період голодомору – у 1932-1933 роках – українські селяни в більшості загинули не тому, що були селянами, а тому, що були українцями. Я б дуже хотів, щоб студенти ці слова пам’ятали саме тепер, адже багато хто виїжджає за кордон, шукає собі там домівку, роботу, сім’ю. Я вважаю це неправильним, тому що в ті часи українці свідомо гинули через те, що вони українці. Ми повинні підтримувати ті патріотичні ідеї та не відступати”, – зауважив голова профкому студентів та аспірантів Прикарпатського університету Віталій Комар.

Ряд заходів у пам’ять жертв Голодомору на державному рівні в Івано-Франківську відбудеться у суботу, 26 листопада.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...