Франківські студенти-медики – призери міжнародної конференції (ФОТО)
19 Тра, 2021 08:49
Днями на базі Запорізького державного медичного університету в режимі онлайн відбулась 81 міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Актуальні питання сучасної медицини і фармації». Подія об’єднала понад 450 учасників, які представили 170 доповідей. Були серед доповідачів і студенти ІФНМУ.
Читайте також: Поліціянти Франківщини позмагалися в легкоатлетичному кросі (ФОТО)
Троє франківських студентів Катерина Рябко, Максим Фединяк, Юлія Фесняк стали призерами конференції – їх відзначили дипломами за найкращі доповіді, йдеться на сайті вишу.
Усі вони займаються в науковому гуртку кафедри травматології та ортопедії під керівництвом завідувача кафедри професора Вадима Сулими та є учасниками науково-соціального проєкту RE:Walk. Він спрямований на покращення обізнаності населення про захворювання опорно-рухового апарату та їх ранньої діагностики. Юні науковці розповіли про свої дослідження.
Студентка п’ятого курсу Катерина Рябко представила результати свого дослідження на тему «Кінезіотерапевтична програма при pes planus з урахуванням AAOS рекомендацій». Робота присвячена проблемі пласкої стопи, від якої нині страждають багато дітей.
“Окрім корегуючих устілок чи хірургічного втручання існує ще й фізична реабілітація цієї патології. Я вирішила вивчити це питання та знайшла досить багато доказів результативності вправ для плоскої стопи. Вважаю, що наше здоров’я залежить в першу чергу від нас, і, докладаючи зусилля, можна коригувати деякі стани і без медикаментів чи інтенсивних втручань. Саме про це моя робота”, – каже Рябко.
Третьокурсник Максим Фединяк виступав з доповіддю на тему «Проблема армреслінгу — медіальний епікондиліт. Ефективність реабілітаційних заходів». Хлопець любить цей вид спорту, займається ним, і вирішив дослідити його глибше.
“У процесі тренувань я стикнувся з такою проблемою, як медіальний епікодиліт, що і було ще однією з причин висвітлити таку тему. Я спостерігав за початківцями, які дуже часто травмувалися, і не міг залишитись осторонь. Сьогодні в соціальних мережах армреслінг набуває дедалі ширшої популярності. Це один з небагатьох видів спорту, який є дуже доступним з точки зору спортивного інвентарю, а головне — тут спортсмен може займатися і підтримувати сою форму до достатньо поважного віку”, – пояснює Фединяк.
Як додає студент, під час підготовки до виступу він приділяв особливу увагу на оформлення презентації, створював свій оригінальний стиль та наполегливо тренував дикцію.
“Студентська конференція в ЗДМУ принесла мені масу позитивних емоцій і неоціненний досвід. Це була одна з моїх перших конференцій, і вона запам’ятається надовго. Дуже дякую нашій команді RE:Walk, яка допомагала, надихала і підтримувала!”, – зазначає Фединяк.
Цьогорічна випускниця, студентка шостого курсу Юлія Фесняк презентувала доповідь на тему «Ретельність передопераційної підготовки — запорука ефективності остеосинтезу п’яткової кістки». Під час підготовки вона проводила збір та аналіз іноземних та українських інформаційних джерел, також була присутня на операціях з остеосинтезу п’яткової кістки, які проводив професор Вадим Сулима.
“Актуальність цієї роботи полягає в тому, що складні внутрішньосуглобові переломи п’яткової кістки зустрічаються досить часто серед переломів стопи (60%). При цьому лікування таких переломів в Україні переважно не відповідає міжнародним рекомендаціям. Це призводить до розвитку інвалідності. Я робила багато фото- та відеозйомок під час операцій, тож робота вийшла цікавою і багатою на демонстраційні матеріали”, – каже Сулима.
“Оскільки конференція проходила онлайн ми зібрались разом, та один одного підтримували під час доповідей. Надзвичайно приємно бачити, як всі за тебе радіють після виступу. Дякуємо нашому науковому керівнику професорові Вадиму Сулимі! Під час підготовки він нас підтримував, вносив правки й далі підштовхує до проведення ширших досліджень, мотивує, розвиває, вчить та допомагає на шляху до становлення як майбутніх лікарів”, – ділиться враженнями Катерина Рябко.