Франківські тепловики пояснили, чим займалися літом і чому не придбали генератори

Автор: Вадим Войтик

25 Лис, 2022 10:33

Поділитись публікацією
Франківські тепловики пояснили, чим займалися літом і чому не придбали генератори

Борги населення і відсутність допомоги з боку влади міста: в “Івано-Франківськтеплокомуненерго” пояснили чому не придбали генератори для котелень. Станом на кінець жовтня містяни накопичили аж 139 млн грн боргу перед ТКЕ

“На адресу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» надходить хвиля обурливих дописів, мовляв, чим займалися влітку, чому не придбали в котельні електрогенератори.

Варто нагадати, що у міжопалювальний період працівники підприємства відповідально поставилися до підготовки котелень, теплових магістралей, технологічного обладнання для роботи в опалювальному сезоні 2022/2023 рр. У цьому можна переконатися, переглянувши щоденні зведення про роботу підприємства на офіційному інтернет-сайті та соціальній сторінці «Фейсбук».

Щодо зношених внутрішньобудинкових систем, то ми постійно наголошуємо, що у міжопалювальний сезон мешканці багатоповерхівок мали б бути зацікавлені здійснити разом із управляючими компаніями поточний чи капітальний ремонт систем, бо вони є власністю мешканців житлових будинків. А добрий ґазда завчасно турбується щодо наступної зими і не чекає, коли хтось замість нього все зробить.

Стосовно електрогенераторів у котельнях, то варто зауважити, що в бюджеті підприємства і в тарифах на теплову енергію не закладено закупівлю цих дороговартісних технічних засобів. Адже побутовий електрогенератор коштує в межах від 18 000 грн. Для промислових об’єктів, де потрібна велика потужність, вартість цих технічних засобів у десятки і сотні разів більша. Тому підняти такий фінансовий вантаж для кожної котельні без відповідної допомоги влади просто нереально. А піднімати тарифи ніхто не прагне, тим більше під час війни навіть заборонено.

Варто також констатувати, що станом на 31.10. 2022 р. загальна заборгованість споживачів за послуги ДМП «ІФТКЕ», яку створило населення становить 138,9 млн. грн. У відділі по роботі з боржниками укладено договори на реструктуризацію боргів з квартирними споживачами теплової енергії на суму 8,9 млн. грн. Оформлено судові справи на 1021 квартиру на суму 21,67 млн. грн. Працівники відділу здійснюють постійну роз’яснювальну роботу з тими, хто боргує.

Ми розуміємо, що під час війни все віддається для потреб фронту. У той же час ми просимо, по можливості, не створювати і не нарощувати боргів. Підприємству потрібні кошти для розрахунку за спожиті енергоносії для виробництва теплової енергії.

Читайте також: Майже 10 тисяч квартир мають понад 16 млн заборгованості за опалення місць загального користування, - ТКЕ