Франківські волонтери купили 100 гранатометів для військових (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

18 Січ, 2024 11:40

Поділитись публікацією
Франківські волонтери купили 100 гранатометів для військових (ФОТО)

Координаційний центр #SaveUkraineNow(SUN) придбав 100 гранатометів вартістю 3 млн 498 тисяч 600 гривень для прикарпатських підрозділів на передову. Це найбільша партія озброєння, яку SUN купував за два роки роботи. 

Читайте також: “Військовим стає страшно, коли уявляють, що не буде волонтерів”: інтерв’ю із представниками #SaveUkraineNow (SUN)

За словами волонтерів, увесь процес контрактування зайняв близько трьох місяців.

“Ми не розкриваємо деталей в цілях безпеки, але ці гранатомети мають найкращі відгуки від військових, і уже активно використовуються на гарячих ділянках фронту”, – розповіла представниця SUN Ярина Мельник. 

Кошти для великої закупівлі змогли зібрати завдяки підтримці партнерів і благодійників, здебільшого через перерахунок одноденного заробітку.  Значну частку від суми — 2 млн 165 тис. грн зібрали на благодійному аукціоні та з квитків Бізнес-форуму, організованого Бізнес-асоціацією Івано-Франківська. 

Нагадаємо, що торік у жовтні SUN уже купував 10 гранатометів цієї моделі в цього ж виробника. Раніше, в червні, волонтери придбали 8 гвинтівок американського виробництва для снайперської групи прикарпатського підрозділу на передовій. Окрім цього, за минуле півріччя було закуплено 3600 снайперських набоїв різних калібрів. 

Координаційний центр #SaveUkraineNow (SUN) створили в перші дні повномасштабного вторгнення громадські організації та бізнеси, разом з військовими. Центр займається комплексною підтримкою сил оборони з Івано-Франківської області на передовій. За цей час SUN закупив та передав товарів і спорядження на понад 3.2 млн доларів, які залучив від благодійників.

SUN допомагає франківській бригаді ТРО (7 батальйонів), окремим стрілецьким батальйонам, окремій гірсько-штурмовій бригаді, окремій механізованій бригаді, бригаді тактичної авіації, полку НГУ, спецпідрозділам СБУ та МВС, іншим військовими підрозділами з Прикарпаття.