Франківський драмтеатр презентує «БІЙ за Україну». Мистецький проєкт покажуть у кількох містах України (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

06 Тра, 2022 12:54

Поділитись публікацією
Франківський драмтеатр презентує «БІЙ за Україну». Мистецький проєкт покажуть у кількох містах України (ФОТО)

В Івано-Франківському драмтеатрі розповіли про мистецький проєкт «БІЙ за Україну». Прем’єра мала відбутися 8 травня у стінах театру, але її довелося скасувати.

Читайте також: Марцінків збільшив виконком до 56 осіб. Це абсолютний рекорд в Україні

Страт проєкту в Івано-Франківську був запланований на 8 травня – до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом – з огляду на всім відомі обставини довелося скасувати, бо безпека людей для театру – понад усе.

Однак незмінною залишається мета проєкту – зібрати кошти на підтримку ЗСУ задля перемоги України над рашистами, інформує «Галка».

Режисер-постановник Ростислав Держипільський поділився, що ця подія буде унікальною, бо вона народжується в дні найстрашніших сторінок історії України – під час повномасштабного вторгнення росії.

«Зараз величезна проблема для творчих людей, що зараз робити, що потрібно для людей. Думали й у Національному президентському оркестрі, і ми думали, так і народився цей проєкт. Наша ідея була протиставити тому «Дню пабєди», що ми, українці, є суб’єктом перемоги, і зі всім світом у нас є День пам’яті», – каже Держипільський.

Найпершими мистецький проєкт побачать жителі Хмельницького. Він додав, що оскільки 8 травня у Франківську скасовано всі заходи, то прем’єру «вдома» планують на екваторі туру або на його завершення.

Диригент Національного Президентського оркестру Максим Гусак наголосив, що для них честь брати участь в цьому проєкті, для колективу це престижно та гордо.

«Ми презентуємо нашу культуру. Ми хочемо показати, що наша музика та історія є окремою та автентичною, і не пов’язаною, як нам це нав’язували з кінця 17 століття. Під час роботи у нас з’явилося відчуття, що ми вже знайомі багато років, хоча сьогодні вперше зустрілися на цій сцені», – додає Гусак.

Заслужений артист України, ведучий проєкту Олексій Гнатковський відзначив головна мета проєкту – нагадати про українську культуру та вкотре звернути увагу світу на трагедію Маріуполя.

«Ми бачимо, як б’ються наші ЗСУ, йдуть в контрнаступ, так й ми хочемо перейти в контрнаступ у культурній площині. Адже роками росія знищувала нашу культуру роками, тому ми будемо показувати та нагадувати про наші відомі постаті. І ми ще говоримо про те, що потрібно деблокувати Маріуполь, звільнити цивільних, поранених та військових».

Музичний керівник проєкту Роман Григорів наголосив, що зараз відбувається геноцид українською нації, її ідентичності.

«У перші дні ми перестали бути митцями, а вже за два місяці ми накопичили й стався творчий вибух. Ми, напевно вперше, об’єднали Міністерство культури на Міністерство збройних сил України», – підкреслює Григорів.

У залі журналістам показали фрагмент проєкту “Бій за Україну” за участі Національного Президентського оркестру, Ірми Вітовської-Ванци, переможця “Голосу країни” Сергія Лазановського, хору “Феліціо” та інших акторів театру.

Перша частина мала починатися з перформансу у Меморіальному сквері біля театру з частиною вистави з «Нації».

А далі буде блок з трьох частин: духовна-академічна музика зі всесвітньовідомими творами, далі – про Тараса Шевченка, адже Україна не змогла гідно відзначити шевченківські дні, ще в цій частині будуть твори, створені спеціально для цього проєкту і частинка з «Вона земля», де згадують про Шевченка. Остання частина – українські патріотичні пісні, які «ведуть нас до перемоги».

Графік туру:
Хмельницький (10.05)
Чернівці (13.05)
Кам’янець-Подільський (14.05)
Львів (15.05)
Ужгород (21.05)
Мукачево (22.05)