Франківським комунальним підприємствам пропонують працювати за новими публічними стандартами

Автор: Костинюк Олександр

06 Чер, 2018 15:45

Поділитись публікацією
Франківським комунальним підприємствам пропонують працювати за новими публічними стандартами

Про це йшлося у середу, 6 червня, під час презентації “Нових стандартів публічності комунальних підприємств”.

Читайте також: Тепер жодних перепон на шляху до життя по-новому немає, - активіст про обрання Гройсмана прем'єр-міністром

Такі стандарти передбачають вирішення комунальними підприємствами трьох завдань: комунальники мають оприлюднювати фінансові звіти, робити це доступною мовою та утворювати наглядові ради, які б складалися з представників депутатського корпусу та незалежних експертів.

За словами Тараса Случика, представника Інституту політичної освіти, мета таких стандартів – підвищити ефективність комунпідприємств і зробити публічною інформацію, якою вони володіють.

“Хочемо, щоб за допомогою інфографіки КП показували такі цифри, які б дали зрозуміти, що насправді відбувається в комунпідприємствах. Цей підхід давно працює в Європі. Надіюсь, Івано-Франківськ стане одним із перших, де ухвалять нові стандарти. Ми підготували проекти рішень і пропонуємо їх внести і підтримати на міській раді”, – каже Тарас Случик.

Гюнель Бабакішієва, представниця центру “Ейдос”, зазначає, що запропоновані стандарти є найкращими практиками менеджменту.

“Створення наглядових рад при комунальних підприємствах – дуже важлива річ. Їхня функція – не лише нагляд за КП, але й допомога їм. Важливо, щоб до рад входили фахові експерти: з інвестицій, банківського розвитку, комунікацій. Вони мають зробити внутрішній аудит і запропонувати міському голові та іншим ефективні рішення виходу з проблемних ситуацій. Експерти мають бути незалежними, протягом останніх п’яти років не працювати в комунальних підприємствах, не проводити їх аудити”, – додає Бабакішієва.

Нові стандарти передбачають оприлюднення квартальної та річної фінансової звітності КП, звітів керівника та наглядової ради, принципів формування і розміру винагороди керівника, відомостей про договори. Представники комунальних підприємств зазначили, що реалізувати такий підхід не становить великої проблеми.

“Якщо це потрібно, то ми це зробимо. Але доведеться постійно загружати гігабайти однакової інформації, в якій змінюються лише незначні деталі, на сайт міського бюджету, що може сильно засмічувати сайт і робити його незручним у користуванні”, – каже представник “Теплокомуненерго”.