Франківським лікарям провели майстер-клас із сучасних аспектів знеболення пологів (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

20 Лют, 2019 07:10

Поділитись публікацією
Франківським лікарям провели майстер-клас із сучасних аспектів знеболення пологів (ФОТО)

18 лютого на базі обласного перинатального центру професор кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та голова асоціації акушерських анестезіологів України Руслан Ткаченко провів для місцевих профільних спеціалістів дводенний майстер-клас, який стосувався сучасних аспектів знеболення пологів.

Читайте також: Близькі до "жовтої зони": прикарпатців вкотре закликають вакцинуватися

Як зауважує експерт департаменту охорони здоров’я з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак, пологи є однією з тих приємних речей, які відбуваються в сім’ї. І кожна жінка та чоловік з нетерпінням та радістю чекають цієї миті.

«Та є один момент, який супроводжує пологи і заставляє задуматися, – додає лікар. – Це біль і боязнь самого проходження процесу. Та завдяки сучасним технологіям ми ці страхи допомагаємо нашим породіллям здолати».

Знеболювання пологів є важливим питанням сучасного акушерства. Згідно з даними власного дослідження, професор Руслан Ткаченко говорить, що біль у породіль в першому періоді пологів в 60,7% випадків була нестерпною або дуже сильною, в 32,8% – сильної, в 6,5% – помірною, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.

Подібні семінари проводитимуться у всіх регіонах України та складатимуться з двох частин – теоретичної та практичної. Як результат впливу стресу і родового болю розвивається нейроендокринна реакція, що супроводжується підвищеним споживанням кисню і посиленим метаболізмом вуглеводів. У відповідь на це підвищується рівень катехоламінів, що призводить до спазму судин матково-плацентарного кровотоку, порушення надходження кисню до плоду, розвитку його гіпоксії і ацидозу.

Голова асоціації акушерських анестезіологів України переконаний, що раціональне ведення пологів і їх знеболювання дозволяють запобігти багатьом ускладнення для породіллі і мають важливе значення для зниження перинатальної захворюваності і смертності плода.