Франківський актор зіграв роль богатиря у пригодницькому фільмі “Сторожова Застава” (ФОТО)
24 Лис, 2015 07:39
Прем’єра повнометражного пригодницького фентезі «Сторожова застава» запланована на кінець 2016. Одну з головних ролей у стрічці зіграв франківський автор Роман Луцький.
Тривають зйомки повнометражного україномовного пригодницького фентезі за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського – «Сторожова застава». Це історія про те, як сучасний школяр Віктор через загадковий портал часу потрапляє в казкове минуле, де знайомиться з билинними богатирями Олешком Поповичем, Іллею Муромцем і Добринею Микитичем і разом з ними встає на захист Сторожової застави від половців. Вітя б’ється з міфічними героями, бореться зі своїм страхом і набуває мужності, пише Film.ua.
Режисером картини виступив Юрій Ковальов, оператором-постановником – Юрій Король, а головні ролі у фільмі виконають Данило Каменський (Віктор), Єва Кошова (Оленка), Роман Луцький (Олешко), Максим Дрозд (Ілля), Георгій Деревянський (дід Овсій), Станіслава Красовська (Росанка), Наталія Сумська (Миланка), Олександр Комаров (Добриня), Ержан Нуримбет (Андак), Ерболат Тогузаков (шаман) та Іван Денисенко (Тугарин).
«Сторожова застава» – не зовсім буквальна екранізація однойменної книги, ми разом зі сценаристами Сашком Дерманським та Ярославом Войцешеком радше використовували її як конструктор, взяли ідею і кращі деталі, і «перезібрали» по-новому, згідно законів жанру. Це моя перша повнометражна робота і мені хочеться довести, що в Україні ми можемо знімати гідне жанрове кіно. Якщо українське авторське кіно вже зайняло свою нішу і заявило про себе на численних міжнародних кінофестивалях, то зараз нам потрібно показати нашому глядачеві, що ми вміємо знімати хороше кіно для широкої аудиторії: видовищне, цікаве і небанальне, – зазначає режисер фільму Юрій Ковальов. – Жанрове кіно багато до чого зобов’язує, вимагає певного ритму, побудови та закінченості, і це для мене свого роду виклик. Мені цікаво відчути цей розмір і формат, а також змусити людей прийти в кінотеатр і не просто подивитися фільм, а подивитися якісний український пригодницький фільм».
«Ми давно мріяли зняти фільм у жанрі фентезі, заснований на нашому, українському матеріалі. І книга Володимира Рутківського виявилася дійсно хорошою основою для цього. Для даного жанру важлива як і сильна історія, так і професійні технології зйомок. І мені здається, ми вже накопичили гарний досвід, щоб випробувати себе в цьому напрямку. Що важливо – ми також вже на етапі зйомок домовилися про підтримку проекту з боку однієї з провідних медіа груп країни – СтарЛайт медіа. У нас чудові актори, дуже сильна команда, і я дійсно щасливий працювати спільно з нею над таким цікавим проектом», – зазначає продюсер проекту Єгор Олесов.
Роль богатиря Олешка Поповича у фільмі зіграє Роман Луцький («Параджанов», «Брати»). «Мені сподобався і сам матеріал, і те, що нарешті зі скринь історії дістають наших національних українських героїв, справжніх суперменів, – коментує Роман Луцький. – Я граю дуже цікавого персонажа – Олешка Поповича. Раніше я завжди думав, що був Альоша Попович, але ні, коли почав цікавитися історією, дізнався, що він спочатку був Олешко. Я б не хотів ділити, але все-таки він – наш український богатир, і зараз ми його нарешті відкриваємо, після довгої паузи відроджуємо своїх героїв».
Тільки на розробку ескізів костюмів головних героїв у художника по костюмах Антоніни Белінської пішло півтора місяці. Оскільки «Сторожова застава» – не реконструкція, а художнє фентезі, основне завдання було не відтворити наряди часів Київської Русі, а за допомогою костюма підкреслити характер того чи іншого персонажа.
«Тим не менше, була проведена колосальна робота з вивчення історичних джерел, було багато консультацій, як з істориками, так і з реконструкторами. Потім для посилення образу і характеру додавалися художні деталі, і вже на підставі всього цього створювалися костюми наших героїв, – розповідає Антоніна. – Я прихильниця ручної роботи, адже у таких речей зовсім інша енергетика і виглядають вони зовсім інакше, тому все, що ми бачимо на наших акторах, створювалося вручну, аж до тканини, лиття та вишивки».
Основна дія «Сторожової застави» розгортається у минулому, тому не тільки костюми і декорації, а й навколишня реальність повинна на це працювати. У пошуках відповідної натури група вирушила знімати в Карпати, на скелі Олекси Довбуша. «Щоб глядачеві було легше відчути той час і зануритися в атмосферу, дуже важливо було знайти правильне казкове оточення для наших героїв. Це повинна була бути дуже незвичайна, вражаюча уяву, не зачеплена урбаном природа, яка б чіпляла, – розповідає режисер. – Тут, на скелях Довбуша, неймовірна атмосфера – ці камені, скелі, коріння, дерева, мох – тут відчуваєш себе дитиною, здається, що ти дійсно потрапив в інший світ».
Окрім Карпат зйомки пройдуть в Коростишівському кар’єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на натурному майданчику студії FILM.UA, де спеціально для зйомок були збудовані масштабні декорації самої Сторожової застави.
Постпродакшн, а також роботу над СGI і VFX здійснюватиме українська студія Postmodern, володар багатьох престижних міжнародних нагород. Саме ця студія працювала над такими фільмами, як «Метелики» і «Незламна». А робота над сінематиком для гри WAR THUNDER «Перемога буде за нами» стала знаковою подією в ігровій індустрії: на сьогоднішній момент ролик подивилося більше 10 мільйонів чоловік. За свої роботи Postmodern чотири рази потрапляв до шорт листа престижної премії VES, яку називають Оскаром візуальних ефектів.
У створенні фільму беруть участь члени ініціативної групи # КіноКраїна FILM.UA Group (дистрибуція і постпродакшн) і StarLightMedia (медіа підтримка), а також Держкіно. Прем’єра «Сторожової застави» запланована на кінець 2016 року. Фільм розрахований на широку сімейну аудиторію.