Франківський богатир-рекордсмен розповів правду і міфи про протеїн

Автор: Турій Роман

08 Лис, 2019 15:37

Поділитись публікацією
Франківський богатир-рекордсмен розповів правду і міфи про протеїн

Хочете скинути зайву вагу чи набрати м’язи, але не знаєте, з чого почати, або чиїх порад прислухатися?

Команда OGOGO! та рекордсмен України, 6-ти разова найсильніша людина Прикарпаття Володимир Пиндус зможуть допомогти! 

Продовжуємо спільну рубрику “Поради чемпіона”, у якій персональний тренер Володимир Пиндус розкаже, як правильно займатися спортом – що вживати, як відпочивати та тренуватися.

Тема третя: ЧИ СПРАВДІ ПРОТЕЇН – ЦЕ ШКІДЛИВА ХІМІЯ?  І ось, що розповідає найсильніший прикарпатець:

Протеїн, в перекладі з англійської мови – це білок. Молекула білка складається з певного набору амінокислот. Амінокислоти поділяють на замінні (організм синтезує їх самостійно) та незамінні (організм має отримувати їх з їжею).

Білок – важлива частина у раціоні харчування людини, оскільки організм не в змозі самостійно синтезувати повний набір амінокислот і повинен їх отримувати з їжею. Тому для людського організму дуже важливо споживати продукти з максимально якісним набором амінокислот. Для людини еталонним білком прийнято називати білок з курячого яйця. Цей білок є збалансованим та ідеально “закриває” потребу людського організму у кожній незамінній амінокислоті, через це його ще називають «ідеальним».

Норми споживання. Добова потреба для організму людини складає 0,6-1 грам на кілограм ваги тіла. Тобто, якщо чоловік важить 80 кг і працює фізично, то його денна норма буде біля верхньої межі 1 грам і, відповідно, 80 грам білку на добу. Якщо це жінка вагою 50 кг, котра працює в офісі і не займається спортом, то норма буде біля нижньої межі – 0,6 грам і, відповідно, 30 грам на добу.

Про норми споживання у спорті, різницю між тваринними та рослинними білками читайте на OGOGO