Франківський драмтеатр покаже “Солодку Дарусю” у Чорнобилі та Сєвєродонецьку
02 Бер, 2021 15:05
Івано-Франківський драмтеатр відправляється у триденний гастрольний тур до Чорнобиля та Сєвєродонецька.
Читайте також: Містичний світ Карпат і «любовний трикутник»: франківців запрошують на премʼєру драми-мюзиклу «Ніч на полонині» (ФОТО)
2 березня Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка провів пресбрифінг з нагоди гастрольного туру «ТЕАТР У ЗОНІ ДОСТУПУ» – до Сєвєродонецька та Чорнобиля з легендарною виставою «Солодка Даруся» за романом лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевенка Марії Матіос (режисер – народний артист України Ростислав Держипільський).
Сєвєродонецьк – адміністративний центр Луганської області, тут з початку російсько-української війни працює Луганський обласний академічний музично-драматичний театр. Сєвєродонецьк був звільнений українськими військами 22 липня 2014 року, інформує “Галка” з посиланням на пресслужбу Франківського драмтеатру.
Франківський драмтеатр 2015-го, невдовзі після звільнення міста, уже побував тут, а також у Кремінній та Сватовому. Тоді зіграли драму-реквієм «Нація» за одноіменним твором Марії Матіос режисера Ростислава Держипільського. Марія Матіос також, як і у всіх поїздках, супроводжуватиме трупу.
Орієнтовний графік гастрольного туру «ТЕАТР У ЗОНІ ДОСТУПУ»
3 березня – Сєвєродонецьк, драма «Солодка Даруся» в залі Луганського обласного музично-драматичного театру
4 березня – зустріч з бійцями ЗСУ, фрагменти драми-реквієму «Нація»
5 березня – драма «Солодка Даруся» в Будинку культури міста Чорнобиля
Художній керівник театру Ростислав Держипільський каже, що ця поїздка дуже символічна для нас:
Ми їдемо з «червоної» зони в зону, наближену до зони бойових дій та у зону відчуження. Ми відвідаємо військову частину, зустрінемось із нашими захисниками. Ця гастрольна поїздка абсолютно альтруїстична, бо ми хочемо підтримати тих, хто забезпечує нам спокій, а часто й безтурботність, відчуття безпеки і захищеності. Ми також маємо спілкуватися з тими людьми на сході, котрі у 2015 році просили нас їх не покидати.
Бо у Сєвєродонецьку ми вже були – у 2015-му, перед Йорданом, тепер от – з приходом весни. Хотілося, щоб це був хороший знак.
Тоді перед кожною виставою я виходив на сцену і робив короткий екскурс в історію, бо ми дуже хвилювалися: чи зрозуміють тему «Націю» там? Тепер ми веземо «Солодку Дарусю» – драму, що символічно нагадує усім нам про зону, в яку нас загнала радянська влада 80 років тому.
В Чорнобилі ми не були. Але там не був ще жоден театр – з часу вибуху на ЧАЕС у 1986 році. Тому це без перебільшення історична подія – напередодні 35 річниці з часу Чорнобильської катастрофи ми зіграємо для самопоселенців та співробітників зони відчуження. Гратимемо у Будинку культури міста Чорнобиля, найбільше відомому тим, що саме там відбувався суд над винуватцями Чорнобильської аварії. У Чорнобилі ми зможемо побувати завдяки партнерству з Державним агенством з управління зоною відчуження та Міжнародною громадською організацією «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком». У гастрольну поїздку їде весь зірковий склад Франківського драмтеатру, мої учні: Роман Луцький, Олексій Гнатковський, Андрій Фелик, Ігор Захарчук, Надія Левченко, Галина Баранкевич, Олеся Пасічняк, Тетяна Гірник. І наша Марія Матіос.