Франківський медик розкрив таємниці спокусливої засмаги

Автор: Єва Жасминова

01 Лип, 2019 14:09

Франківський медик розкрив таємниці спокусливої засмаги

Франківський медик Микола Островський, який веде популярний блог про здоров’я у Інстаграмі відкрив  таємниці спокусливої засмаги та розвіяв міфи стосовно засмаги.

У мережі Миколу впізнають за ніком doctor_ostrovskyi, на своій сторінці у соціальній мережі Інстаграм він дав кілька порад, як засмагати, інформує Галка. Перший міф, на думку лікаря – теза “засмага – це здоров`я і краса”.

“Смагляве тіло справді може виглядати досить естетично, але з точки зору медицини – це зовсім не так! Засмага – це захисна реакція шкіри на дію ультрафіолетового випромінювання. Темний пігмент шкіри меланін утворюється у спеціальних клітинах і має поглинати ультрафіолет, не пропускаючи його вглиб шкіри. УФ невидиме для очей. Воно буває двох типів – UVA  і UVB. Обидва типи здатні проникати в шкіру і викликати опіки, мутації та руйнувати здатність клітин до відновлення. Більше мутацій – більший ризик розвитку раку шкіри. Пружність і зволоженість шкіри підтримують речовини колаген та гіалуронова кислота. А дія УФ їх просто руйнує. Тому сонце справді сушить і старить шкіру. І жодні зволожуючі засоби це не спинять”,- зазначає Микола Островський.

⠀Другий міф – “Хмари не пропускають шкідливий ультрафіолет”.

⠀”Так, проміння UVB дістає нас лише тоді, коли небо безхмарне. Але от UVA долає хмари і діє на шкіру протягом усього року. Це проміння проникає у шкіру та зумовлює засмагу, фотостаріння та ріст пухлин. Тому коли немає такого палючого сонця, це не означає, що ми у безпеці.  Важливо знати і те, що саме через використання променів UVA, а не UVB, солярії гарантують нам 100% засмагу, але замовчують про його неймовірну шкідливість для шкіри”,- пише Островський.

Міф номер три – “Якщо правильно засмагати, то можна на цілий рік залишитися «шоколадкою».

“На превеликий жаль більшості дівчат  – це не можливо, адже здатність до виникнення засмаги зумовлена генетично. Утворення меланіну керується низкою гормонів та місцевих факторів росту, що виділяються після перебування на сонці. Тому засмага виникає не одразу,  і ми “до переможного” ніжимось на сонечку, аби отримати бажаний колір. Втім здатність до утворення засмаги контролюють понад 120 генів. Саме тому, люди з “білою шкірою” ніколи не привчать свої  клітини зберігати шоколадний колір”, – зазначає лікар.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry