Франківський науковець закликав вакцинуватися від грипу та пояснив, чому це треба робити щороку

Автор: Застава Максим

06 Лют, 2020 12:39

Поділитись публікацією
Франківський науковець закликав вакцинуватися від грипу та пояснив, чому це треба робити щороку

Доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Тарас Кобрин пояснив, чому необхідно щороку вакцинуватися від грипу.

Науковець стверджує, наразі в області спостерігається середній рівень захворюваності. Однак, все може змінитись, повідомляє пресслужба медуніверситету.

Теперішні погодні умови сприяють поширенню цих недуг. Тому фахівець каже, що рівень захворюваності може зрости. Особливо, через поведінку самих людей. Адже через теплу, але мінливу погоду, багато хто може одягатися не достатньо тепло. І цим збільшувати шанси підхопити вірус.

Тарас Кобрин наголошує, зараз найбільше від грипу потерпають Донецька, Кропивницька та Тернопільська області. Там, у частині навчальних закладів, вже оголошено карантин.

Натомість на Прикарпатті ми поки маємо середній рівень захворюваності, який характерний для даного періоду часу. Проте ситуація може різко помінятись.

«На грип може захворіти кожен, але перебіг хвороби у всіх відбувається по-різному. Найважче це відбувається у людей, в яких є хронічні захворювання органів дихальної системи. У зоні ризику також вагітні, люди з надмірною вагою, цукровим діабетом та серцево-судинними захворюваннями», – пояснює Кобрин.

Великі шанси підхопити грип чи ГРВІ мають особи, які по роботі постійно контактують з іншими людьми. Фахівець описує основні симптоми, які характеризують вірус.

«Грип починається різко: висока температура, слабкість, кашель. Утруднене носове дихання, у зв’язку з набряком слизової. Нежить може з’явитись вже з 3-4 дня. Якщо з першого дня у людини з’явилась нежить, тоді швидше за все це не грип», – каже фахівець.

Грип можна виявити на ранній стадії, але для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Адже не так страшний вірус, як його ускладнення. Особливо – пневмонія, яка іноді може призводити до летальних наслідків. Вона може початися вже на 2-3 день захворювання та швидко перейти із вірусної у вірусно-бактеріальну. Її перебіг спрогнозувати доволі проблематично. Самостійно відрізнити пневмонію від грипу, людина практично не може. Тому перш за все, рпи найменших підозрах на вірус, варто звертатися до сімейного лікаря.

Тарас Кобрин наголошує, наразі більш дієвішого методу боротьби з хворобою, окрім вакцинації – не має. Єдиний недолік – вакцинуватися потрібно щороку, оскільки кожного разу типи грипу, які циркулюють на території України, постійно змінюються.

Водночас він каже, вакцинація – не панацея. Адже завжди існує невеликий відсоток можливості таки підхопити грип. Тим не менш, без неї, шанси захворіти зростають у декілька разів. Та й у людей, які таки отримали щеплення, перебіг хвороби проходитиме без ускладнень.

Лікар акцентує увагу на тому, що розпал епідеміологічного сезону не являється протипоказом до вакцинування.

«Навіть масштабна епідемія не перепона для щеплення. Адже сезон захворюваності триває до травня місяця. Тому підготувати свою імунну систему потрібно якнайшвидше», – додає Кобрин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворих франківців закликають сидіти вдома