Франківський новорічний ярмарок привабив чимало туристів та поповнив міський бюджет (ФОТО)

Автор: Борис Марія

20 Січ, 2016 13:45

Поділитись публікацією
Франківський новорічний ярмарок привабив чимало туристів та поповнив міський бюджет (ФОТО)

В центрі Івано-Франківська 17 січня завершив роботу різдвяний ярмарок, який  приніс до міського бюджету 19 240 гривень.

Читайте також: Китайський крам у модерні будиночки для ярмарків влада міста не впускатиме

Про це «Галці» розповіла в.о. директорки комунального підприємства «Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр» Зоряна Підхомна.

На Вічевому майдані було встановлено 26 дерев’яних будиночків, закуплених за кошти європейського гранту. В одному з них знаходилися адміністратор та охорона. Підприємці, які торгували сувенірами та харчовою продукцією, заплатили розпорядникам ярмарку 161 800 тисяч гривень. За день торговці сувенірною продукцією платили 150 гривень, за продаж їжі та напоїв – 200 гривень. Самі ж організатори ярмарку сплачували до міського бюджету 20 гривень в день за об’єкт.

Натомість минулого року підприємці сплатили 169 400 гривень. Сума більша через те, що тоді ярмарок працював 41 день, а цьогоріч – 37.

«Кошти у 2015 році до міського бюджету не сплачували, оскільки різдвяний ярмарок відбувався вперше і треба було провести електрику. Це дорого коштує. Під час весняного ярмарку і тепер цього робити не треба, освітлення вже є. Тому виділили кошти до міського бюджету», – пояснила вона.

Пані Зоряна зауважила, що чимало коштів йде на прибирання території, вивезення сміття, слідкування за туалетами, монтаж та демонтаж будиночків.

Також у рекламно-інформаційному центрі розповіли, що цьогоріч було набагато більше туристів. Якщо минулого року переважали мешканці Києва, Одеси, то тепер гості з Харкова та Дніпропетровська. Конкретну кількість не кажуть, бо це комерційна таємниця.

«Торги були значно кращими. Ми розуміємо, що сувеніри більше купують гості міста, ніж жителі», – додала вона.

Сьогодні, 20 січня, на Вічевому майдані розпочали підготовчі роботи до демонтажу дерев’яних будиночків. Завтра їх заберуть до наступного ярмарку.

Теги: