Франківський письменник у Чехії отримав премію Вацлава Буріана

Автор: Костинюк Олександр

07 Жов, 2019 07:07

Франківський письменник у Чехії отримав премію Вацлава Буріана

Днями в Оломоуці (Чехія) відзначили лауреатів премії Вацлава Буріана.

Читайте також: Творці та герої стрічки "Віддана" презентували фільм у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Премію за культурний внесок у центральноєвропейський діалог отримав франківець Юрій Андрухович, “український романіст, поет, журналіст, рокер та активіст”, як зазначено в його офіційному представленні.

Перший лауреат цієї премії Олександр Качоровський зазначив, що називає Юрія Андруховича “вартовим Українцем”.

“…бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович  виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією”, – каже Качоровський.

Довідково. Щорічна премія Вацлава Буріана (1959—2014) була заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуца.

Премію вручають у двох категоріях: за поезію (у фіналі кожного року змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою, і на конкурсі під час фестивалю журі визначає переможця) та за культурний внесок у центральноєвропейський діалог.

Джерело: “Збруч”

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...