Франківський студент-медик поділився враженнями від стажування у турецьких хірургів (ФОТО)

Автор: Застава Максим

21 Бер, 2019 21:11

Поділитись публікацією
Франківський студент-медик поділився враженнями від стажування у турецьких хірургів (ФОТО)

Студенти ІФНМУ продовжують набиратися досвіду закордоном. Нещодавно з місячного стажування у Туреччині повернувся студент шостого курсу Андрій Глущук. У турецьких колег вчився хірургії, трансплантології, гінекології.

Читайте також: У Франківську провели чемпіонат зі швидкісного спуску

Як розповідає Андрій, поїхати можна було у Європу, на Балкани або на Близький Схід. Подався на стажування від студентської організації «UMSA» ще у березні 2018 року і обрав Туреччину, оскільки країна знаходиться недалеко від України та має чимало хороших відгуків. Проте, щоб потрапити на таке стажування, потрібно було постаратись, пише “Галка” з посиланням на прес-службу вишу.

“Податись може як першокурсник, так і студент шостого курсу. Враховується членство в організації (UMSA, ред.) та активність. Також важлива академічна успішність, – потрібно зробити ксерокопію залікової. А ще – вказати нагороди за олімпіади та наукові роботи. Ну і найголовніше – рівень англійської, адже всі обміни суто англомовні”, – каже студент.

Клініка «Yedetipe University Hastanesi», у якій Андрій проходив стажування, – це приватний госпіталь хірургічного спрямування при університеті. Найбільше часу він проводив в операційному блоці, а темою його стажування була травматологія та ортопедія.

“Проте я побував і на загальній та судинній хірургії, трансплантології, пластичній хірургії, ЛОР, акушерстві та гінекології. Мене ніхто не обмежував у виборі куди піти подивитися на хід операцій чи, навіть, асистувати”, – розповідає Андрій Глущук.

Тоді ж у клініці проходили стажування три студентки з Індії, Бразилії та Єгипту.

Саме стажування, розповідає студент, полягало в тому, що кожного дня вони проводили у лікарні щонайменше чотири години. За ними був закріплений доктор-супервізор, а в робочих зошитах вони нотували здобуті навички.

Жили студенти на території університетського кампуса. Там, стверджує Андрій, ціле академмістечко. Є соціальні будівлі, лекторії, цілодобова бібліотека, їдальня та басейн. Також добре розвинена спортивна інфраструктура: корти для тенісу, футбольні поля та баскетбольні майданчики з підігрівом. По території кампусу курсують автобуси.

Студент зауважує, що на початку 2000-х Туреччина перейняла американську медичну модель, а їхні студенти вивчають медицину виключно англійською мовою.

“Це відкриває двері на стажування в англомовні країни, а також надає доступ до сучасної літератури, лекцій тощо. Англійська для них як шанс на подальший прогрес в медичній сфері”, – каже Андрій.

Теги: