Франківський виш налагоджує співпрацю зі словацьким університетом (ФОТО)
27 Лип, 2017 10:27
Нещодавно адміністрація та викладачі Івано-Франківського національного медичного університету побували з черговим робочим візитом у Словаччині. Цього разу в університеті Павла Йозефа Шафарика у місті Кошице.
Поїздка стала визначальною щодо поглиблення співпраці зі словацькими колегами, зокрема, в напрямку реабілітації та інших інновацій в ІФНМУ, повідомляє прес-служба вишу.
Словацькі науковці разом із заступником декана з наукової роботи Вільямом Донічем детально ознайомили українську делегацію з роботою медичного факультету та всіх його лабораторій.
“Для мене особливо цікавою була лабораторія сну, яка є одним з підрозділів кафедри нормальної фізіології, – розповідає завідувач кафедри анастезіології та інтенсивної терапії Іван Тітов. – Лабораторія сертифікована, всі пацієнти, приналежні до регіону, можуть пройти діагностику та в разі потреби отримати необхідне обладнання для підтримки свого стану. Цікаво, що ця лабораторія обслуговує також місцевих водіїв. Таким чином суспільство дбає про здоров’я своїх перевізників, адже йдеться про безпеку багатьох, хто користується послугами транспорту. Впевнений, що за узгодженням з відповідними структурами, таке цілком можна організувати й у нас”.
Зауважимо, що в ІФНМУ теж працює лабораторія сну. Щоправда, тут вона є підрозділом кафедри анастезіології та інтенсивної терапії. За словами професора Тітова, наша лабораторія теж могла би працювати на повну, от тільки на разі бракує приміщень.
Зауважив Тітов і деякі відмінності, порівнюючи підхід до організації навчального процесу:
“Ми все ще начиняємо студента теорією. Натомість в цьому університеті, зрештою, як і у всіх західних, студент розуміє, що саме він вивчає і для чого – одразу. Це принципова різниця, адже маємо готувати насамперед лікарів. А такі поїздки корисні тим, що дозволяють зрозуміти де ми знаходимося. І якщо прірви між знаннями, підготовкою наших та їхніх майбутніх лікарів немає, то щодо оснащення, міжкафедральної інтеграції та інших організаційних моментів можемо у взяти приклад у словацьких колег…”.
Велике враження на учасників нашої делегації справила клініка неонатології, яку очолює відомий неонатолог Доктор Петер Кршо. Наші візитери відзначили високий рівень підготовленості персоналу клініки, і знову ж таки рівень оснащення… Кажуть, “жоден наш гістолог не бачив такої кількості мікроскопів, доступ до яких мають студенти цього вишу…”. До слова, пацієнтами цієї клініки є чимало українців.
Наші візитери особливу увагу приділили центру реабілітації, про роботу якого розповів його очільник, професор Петер Такач. Також сторони обговорили можливості навчання студентів і стажування викладачів ІФНМУ на базі цього центру.
Керівник делегації, радник голови департаменту ОДА з міжнародних відносин, він же – експерт з реформування медичної галузі Олександр Марусин, – відзначає взаємну зацікавленість сторін у подальшій взаємодії і акцентує, що наразі жоден з українських медичних вишів немає договорів про співпрацю з університетом міста Кошице. Тож Івано-Франківський МЕД стане першим і продовжить рух в напрямку інтенсифікації міжнародної співпраці та входження у європейський освітній простір.