Франківський жебрак “заробляє” до тисячі гривень у день та відмовляється від допомоги соцслужб (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

05 Жов, 2019 11:11

Франківський жебрак “заробляє” до тисячі гривень у день та відмовляється від допомоги соцслужб (ФОТО)

Франківський жебрак Іван каже, що “заробляє” до тисячі гривень у день та відмовляється від допомоги муніципальних вартових і соціальних служб.

Одним із завдань Муніципальної варти є робота з особами, що займаються жебрацтвом в Івано-Франківську.

Патрульні “Варти” працюють персонально з кожною особою, що жебракує – встановлюють їхні дані, вивчають причини цієї діяльності, проводять роз’яснювальну роботу в напрямку виходу зі скрутного становища, ведуть профілактичну роботу з попередження адміністративних та кримінальних правопорушень.

Про це “Галка” інформує з посиланням на фб-сторінку “Муніципальної варти Івано-Франківська”.

“В Україні жебрацтво не є кримінальним, чи адміністративним правопорушенням (крім випадків залучення неповнолітніх), тому працівники не можуть напряму реагувати на прохання громадян “забрати цих людей з вулиці”, а шукають шляхи вирішення ситуації, не порушуючи права даних осіб.

На жаль, серед жебраків на вулицях немає людей, які дійсно хочуть отримати допомогу, а користуються своїм становищем для виманювання грошей у доброзичливих містян. Найдієвішим рішенням проблеми – є перестати давати гроші цим людям”, – пишуть вартові.

Одним із таких, за словами муніципалів, є жебрак Іван:

“Оселився в Івано-Франківську після розпаду “союзу”. Вів асоціальний спосіб життя, декілька разів був судимий за кримінальні злочини. Ступні ніг він втратив від обмороження, коли був в стані сильного алкогольного сп’яніння. Чоловік жебракує на куті вулиць Галицька – Дністровська. Його “бізнес” йде досить вдало завдяки тому, що має явно виражену інвалідність, та на вигляд потребує медичної допомоги”.

Вартові пропонували жебраку допомогу соціальних служб в питанні оформлення інвалідності та пенсії, проживання в будинку нічного перебування, викликали швидку медичну допомогу, але він від неї відмовляється.

“З його слів – “мені цього не треба, я тут заробляю від 500 до 1000 гривень у день”. Цього вистачає на пиятику і йому, і його охоронцям, що доставляють його на “місце роботи”. Тому Іван разом з “охороною”, до кінця дня є м’яко кажучи нетверезим, втрачаючи залишки людської подоби. І після себе він залишає гори сміття на місці своєї діяльності. Тому, якщо вас обурює ситуація  з Іваном, то вона завдяки благодійникам, які кидають йому гроші”, – йдеться в повідомленні.

Муніципальна варта звертається до всіх громадян не давати гроші жебракам на вулиці, а надавати допомогу через благодійні організації.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 9
  • laugh 1
  • like
  • laugh
10
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...