Франківську альпіністку Христю Мохнацьку звинуватили у брехні щодо її підйому на Еверест

Автор: Вадим Войтик

02 Jun, 2021 10:28

Поділитись публікацією
Франківську альпіністку Христю Мохнацьку звинуватили у брехні щодо її підйому на Еверест

Вчителька географії з Івано-Франківська, активна прихильниця ВО “Свобода” Христина Мохнацька піднялася на Еверест без кисневої маски. Утім, відомі українські альпіністи майже одразу поставили такі висновки під сумнів та у прямому ефірі заявили протилежне.

Читайте також: Прапор Івано-Франківська "побував" на 7 вершинах світу (ФОТО)

Як пишуть “Версії“, повідомлення про успішний підйом з’явилося в ЗМІ увечорі, 1 червня 2021 року.

Також відповідне повідомлення про сходження було опубліковано на сторінці компанії Nova Gora. При цьому можна зауважити невідповідність часу сходження, який в різних джерелах вказаний від 5.41 до 7 години ранку.

Поділився радісною новиною й Університет Короля Данила, де працює франківка.

Франківка Христина Мохнацька близько пів року інтенсивно готувалася до сходження на Еверест. 10 квітня вона вирушила до Непалу, для чого зібрала з партнерів біля 114 тисяч доларів. Збір коштів тривав близько трьох місяці. Серед основних спонсорів «Прикарпаттяобленерго», компанія «Благо» та Університет Короля Данила.

6 травня поспілкувалася з журналістами щодо програми сходження та труднощів акліматизації. 24 травня жінка виклала фото з підніжжя головної вершини та анонсувала фінальне сходження першої жінки з України без кисневого обладнання.

Натомість альпініст з Дніпропетровська Дмитро Семеренко, відомий як “перший дніпрянин, що скорив Еверест“, та його колеги, які штурмували Еверест в ті ж дні, записали відеозвернення з цього приводу.

Не згадала прізвище Мохнацької й компанія-оператор, яка забезпечувала підйом та повідомила про факт сходження групи альпіністів на вершину Евересту 1 червня.

До слова, міністерство туризму Непалу досить жорстко реагує на фейкові повідомлення щодо сходжень на вершину Евересту. Раніше, за неправдиві відомості щодо підйомів альпіністів на гору, уряд навіть міг заборонити відвідувати країну з метою занять альпінізмом.

Як писала “Галка”, українська альпіністка з Івано-Франківська Христина Мохнацька підняла “Кобзар” Тараса Шевченка на вершину турецької гори Арарат. Прямо з гори вона записала компліментарне звернення до мера Івано-Франківська. Там же вона підняла прапор ВО “Свобода”.

 

Теги: