Франківську міськраду зобов’язали скасувати пільги з земельного податку для комунальних підприємств

Автор: Вадим Войтик

08 Лип, 2023 12:51

Поділитись публікацією
Франківську міськраду зобов’язали скасувати пільги з земельного податку для комунальних підприємств

Антимонопольний комітет визнав порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії Івано-Франківської міської ради щодо встановлення пільг зі сплати земельного податку для комунальних підприємств.

Про це йдеться в повідомленні Західного міжобласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України (МТВ АМКУ).

“З’ясувалося, що міськрада встановила пільги зі сплати земельного податку для комунальних підприємств, засновниками яких є орган місцевого самоврядування. І хоча Податковим кодексом України таких пільг не передбачено, міська рада прийняла рішення, не врахувавши надані відділенням зауваження до проєкту рішення. Відповідно від сплати земельного податку було звільнено суб’єкти господарювання комунальної форми власності”.

На думку антимонопольного комітету такі дії Івано-Франківської міської ради суперечать нормам конкурентного законодавства, адже створюють одним суб’єктам господарювання неконкурентні переваги у порівнянні з іншими, що діють на одному ринку.

Адміністративна колегія Західного МТВ АМКУ 22 червня 2023 року визнала дії Івано-Франківської міської ради порушенням та зобов’язала припинити його впродовж двох місяців.