Франківський адмінсуд зобов’язав провести повторне розслідування смерті військового в зоні ООС

Автор: Костинюк Олександр

09 Dec, 2021 17:11

Франківський адмінсуд зобов’язав провести повторне розслідування смерті військового в зоні ООС

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення за позовом вдови військовослужбовця.

Як значиться у матеріалах справи, померлий виконував обов`язки військової служби у зоні проведення операції об`єднаних сил на території Донецької області. Смерть наступила в результаті вогнепального поранення в голову з автомату.

За вказаним фактом було зареєстроване кримінальне провадження, однак, згодом його було закрито. Згідно з постановою про закриття військовослужбовець загинув внаслідок необережного поводження зі зброєю та ознак самогубства не виявлено.

Про це інформує “Галку” пресслужба Івано-Франківського окружного адмінсуду.

Разом з тим, комісією військової частини за фактом смерті проведено спеціальне розслідування та складено акт, затверджений наказом командира, у висновках якого зазначається, що причиною смерті стало самогубство. Позивач вважає такі висновки комісії передчасними, що не відповідають фактичним обставинам смерті та порушують її права, як законної дружини.

«Під час розгляду справи судом з`ясовано, що за результатом звернення позивача відповідачем була надана відповідь, згідно якої командування військової частини відмовило у внесенні змін у наказ про завершення зазначеного спеціального розслідування, на чому наполягала позивач.

Однак, на переконання суду, задля всебічного з`ясування всіх обставин справи, відповідач повинен провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку (смерті), у ході якого врахувати, що за наслідками досудового розслідування кримінального провадження за фактом смерті та, власне, за його результатами надати оцінку викладеним позивачем обставинам», – йдеться у рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry