Франківський держархів опублікував польську особову справу Степана Бандери, в’язня Станіславської в’язниці (ДОКУМЕНТ)

Автор: Соня Грейда

20 Лют, 2024 20:41

Поділитись публікацією
Франківський держархів опублікував польську особову справу Степана Бандери, в’язня Станіславської в’язниці (ДОКУМЕНТ)

Франківський держархів почав публікацію своїх особливо цінних документів у цифровому форматі. Перший з них – польська особова справа Степана Бандери, в’язня Станіславської в’язниці. 

Про це пише Галка з посиланням на державний архів Івано-Франківської області.

Для цього на сайті створили окремий розділ – «Особливо цінні E-документи». У 2024, за словами виконуючого обов’язки директора архіву Андрія Сміжака, на вебсайті опублікують понад 200 документів, які мають важливу історичну цінність.

“Зараз вони публікуються ще в тестовому режимі та будуть поступово змінюватися в більш презентаційній подачі для користувачів вебсайту”, – пишуть в держархіві.

Першим опублікованим документом стала “Особова справа Степана Бандери, в’язня Станіславської в’язниці, заарештованого за підозрою у діяльності, спрямованої проти польської держави 21-24 грудня 1928 року”.

Справу на Степана Бандеру завела польська поліція під час його першого арешту в грудні 1928 року. Вона містить біографічні дані, опис статури тіла та зовнішніх рис обличчя, листування та справжній відбиток пальця Степана Бандери.

Вказаний архівний документ можна переглянути за посиланням.