Франківський драмтеатр поділився моментами з репетицій над утопічною комедією «Кайдашеве сІмя» (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

26 Січ, 2024 19:11

Поділитись публікацією
Франківський драмтеатр поділився моментами з репетицій над утопічною комедією «Кайдашеве сІмя» (ФОТО)

Франківський драмтеатр поділився моментами з репетицій над утопічною комедією «Кайдашеве сІмя». Режисер-постановник, автор ідеї та інсценізації – Ростислав Держипільський.

Про це пише Галка з посиланням на Франківський драмтеатр.

Також над виставою працює велика команда:

  • співавторка ідеї та концептуального рішення, виконавиця ролі Марусі Кайдашихи — заслужена артистка (далі з.а. – ред.) України Ірма Вітовська;
  • Омелько Кайдаш — з.а. України Олексій Гнатковський;
  • Карпо — Юрій Вихованець;
  • Лаврін — Любомир Валівоць, Олег Панас;
  • Мотря — з.а.України Мирослава Полатайко-Гусак;
  • Мелашка — Інна Бевза, Марія Стопник;
  • Кум — Андрій Мельник;
  • Палажка — з.а. України Ольга Комановська;
  • Параска — з.а. України Олеся Пасічняк;

Участь у виставі беруть гурт старовинної музики «Хорея козацька», яким керує воїн ЗСУ і музикант, Шевченківський лауреат Тарас Компаніченко.

До постановчої групи запросили Ольгу Семьошкіну, яка втілює пластичне рішення та художника Віталія Кравця, котрий працює над сценографією і костюмами до вистави.

Про перепрочитання класичної повісті Івана Нечуя-Левицького розповідає Ірма Вітовська:

«Після розквіту Мазепинського бароко Україна майже цілковито втратила свою культуру і духовну велич. То був один з найскладніших періодів існування України. пьотр І розпочинає знищення Гетьманату. Потужна розвинена розкішно-барокова Мазепинська Україна перетворюється на провінцію імперії під назвою Малоросія. Тепер ми маємо повернути собі колишню велич».

Режисер Ростислав Держипільський додає:

«Сьогодні ми бачимо, як цілі покоління українців, котрі жили з постколоніальним мисленням, століттями відчуваючи тиск і терор колонізаторської руки імперії, повертають собі втрачену ідентичність, відновлюють власну віру в свою націю і її унікальність. Голова роду Кайдашів — це носій українського коду, який не піддався духовному закріпаченню і протистояв деградації. І таких нас багато. Сучасне звучання «Кайдашевої сімї» Нечуя-Левицького – це про відроджененя втраченого, про шлях від розбрату до порозуміння і розквіту».

Читайте також: Премʼєри фільмів, які відвідала “Галка” за 2024 рік (ВІДЕО)