Франківський драмтеатр покаже виставу «Венера в хутрі» – про співзалежні стосунки у парі (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Лют, 2024 21:13

Поділитись публікацією
Франківський драмтеатр покаже виставу «Венера в хутрі» – про співзалежні стосунки у парі (ФОТО)

В березні на камерній сцені Франківського драмтеатру відбудеться премʼєра «Венера в хутрі» за мотивами твору австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха.

Про це пише Галка з посиланням на Франківський драмтеатр.

Режисер Назарій Панів у своїх постановках порушує теми повʼязані з ментальним здоровʼям та психологією взаємозвʼязків й стосунків.

“Ця інтерпретація твору Леопольда фон Захер-Мазоха прагне звернути увагу глядачів на самих себе і на те, що є між рядками, написаними автором. Відійти від численних стереотипів про феномен людської сексуальності, про мазохізм як ваду, про норми і табу. І може, зрозуміти, що певною мірою кожен та кожна були героями цього роману.  У виставі ви побачите продовження деяких казок”, – пишуть про постановку театрали.

У виставі порушують теми співзалежності, розтавання, порожнечі від втрати та нездатності чути один одного і розуміти справжнього себе.

На прикладі Северина глядач вивчає травматичний вплив, який він отримав після розставання із Вандою. Головний герой не може пережити біль втрати й потрапляє у витворений, вигаданий світ, світ болю, котрий руйнує, але, на його думку  – зцілює. Щоб захиститися від порожнечі, яку принесла втрата коханої, він готовий терпіти біль.  І зцілитися.

 Вистава має вікове обмеження 18+ через реалістичні сцени насильства.

У ролях:

  • Северин фон Кусімський — Ігор Захарчук, Олег Деркач;
  • Ванда фон Дунаєва — Лілія Абрамʼюк, Юлія Коник.
  • Режисура, сценічне та музичне рішення — Назарій Панів;
  • пластичне рішення — Дмитро Лека;
  • художниця костюмів — Олена Андрійчук.