Франківський “Електроавтотранс” замовив уживаних автобусів на 63 мільйони

Автор: Турій Роман

23 Лип, 2023 10:37

Поділитись публікацією
Франківський “Електроавтотранс” замовив уживаних автобусів на 63 мільйони

Комунальне підприємство «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради 17 липня за результатами тендеру замовило фірмі «Сучасні вантажівки» вживаних міських автобусів на 62,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 24 серпня 2023 року поставлять вісім вживаних автобусів Solaris Urbino 12 класу Євро 6 виробництва фірми «Solaris Bus & Coach» (Польща) у 2016 році з пробігом 171-197 тис км по 7,86 млн грн.

Про це пише Галка з посиланням на Наші Гроші.

Це низькопідлогові міські автобуси довжиною 12 м, розраховані на 98 чоловік та 28 місць, які мають пандус і місце для інвалідного візка. У технічних характеристиках не було кондиціонера салону, але фірма підтверджувала гарантійним листом, що вони мають кондиціонер Konvekta UL500. Договір передбачає аванс 30%. Гарантія складатиме півроку.

Нагадаємо, раніше Галка писала про наміри “Електроавтотрансу” здійснити цю покупку

Фірма «Торговий дім «Еталон Авто» скаржилась в АМКУ на технічні вимоги, які вважала дискримінаційними. Вона хотіла запропонувати нові автобуси Еталон А12221 виробництва «Чернігівського автозаводу», але вони не проходили за низкою критеріїв. Зокрема фірма вимагала дозволити нові автобуси, збільшити їхню висоту із 2 990-3 200 мм до 3 250 мм, зменшити ємність паливного баку з не менше 300 л до 160 л, прибрати кондиціонер салону, лінію виявлення пожежі DAFO і підігрів та електрорегулювання двох зовнішніх дзеркал, замість яких хотіла не менше одного зовнішнього дзеркала та не менше одного в салоні.

Ще «ТД «Еталон Авто» заявив, що повністю всім умовам тендерної документації відповідає лише один автобус – Solaris Urbino 12. Замовник відповів, що умовам відповідає мінімум два виробники. На підтвердження він показав порівняльну таблицю з автобусами Mercedes-Benz O 530 Citaro C2 (комерційна пропозиція фірми «JI Sevice Sp. z o.o.») та Solbus Solcity SM12 (комерційна пропозиція фірми «Підйомні механізми»). Однак адмінколегія АМКУ вирішила, що він не надав саме документів, що підтверджують наявність щонайменше двох виробників і не обґрунтував необхідність встановлення цієї вимоги у вказаній редакції. Колегія зробила висновок, що взяти участь у тендері зможуть лише ті учасники, які запропонують продукцію конкретного виробника, що є дискримінацією, і наказала змінити тендерну документацію.

Замовник дозволив нові автобуси, збільшив їхню висоту, зменшив ємність паливного баку і прибрав кондиціонер, як вимагав скаржник. Крім того, він замінив лінію виявлення пожежі DAFO на автономну систему пожежогасіння локального застосування в моторному відсіку, а також вирішив вимагати два зовнішніх дзеркала з підігрівом та не менше одного в салоні.

Скаржник не прийшов на тендер. «Сучасні вантажівки» отримали підряд без конкуренції.

За даними системи «YouControl», фірма «Сучасні вантажівки» входить у групу родини Мещаніних, головним активом якої є автомобільний холдинг «Автек». Засновниками переможця є «Супермаркет запчастин Автек» і ПАТ «ЗНВКІФ «Коннект», а кінцевим бенефіціаром – Ольга Мещаніна. «СЗ Автек» записано на фірму «Ріалто», «Ріалто» – на фонд «Коннект», а «Коннект» – на фірму «Дженерал Істейт» Мещаніної.

«СВА Автек» записаний на «Ріалто» і «Коннект», а «Ріалто» – на «Коннект» і Мещаніну.

У кінці 2013 року акції «Коннекту» належали белізькому офшору «Пальміра Фінанс ЛТД» і фірмі «Дженерал Істейт» Мещаніної. У 2011-2014 роках фондом управляло ТОВ «КУА «Інвестиційні партнери» Андрія Журжія – колишнього нардепа від «Самопомочі». Нині ж єдиним акціонером «Конекту» є згадана вище фірма «Дженерал Істейт» Мещаніної.