Франківці дійсно можуть отримати допомогу на індивідуальне опалення? А котли треба брати лише в газконторі? – фактчек від Галки

Автор: Вадим Войтик

29 Jun, 2022 13:13

Франківці дійсно можуть отримати допомогу на індивідуальне опалення? А котли треба брати лише в газконторі? – фактчек від Галки

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив про можливість матеріальної допомоги на встановлення опалювальних котлів для споживачів котельні колишнього СТЕК, які відключаються від централізованого опалення.

Згодом виявилося, що оплатити за котли місто може виключно самим газовикам. Галка розбиралася, чи це правда. 

1. Що, правда дають допомогу з бюджету?

15 червня 2022 року виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради ухвалив рішення “Про виплату одноразових матеріальних допомог на часткове відшкодування вартості придбаного газового/ електричного котла споживачам теплової енергії, що постачається котельнею на вул. Індустріальній, 34”.

Згідно з ним іванофранківці, які отримували тепло від котельні колишнього СТЕК по вул. Індустріальній, можуть отримати з міського бюджету до 13 000 гривень для часткового відшкодування вартості придбаного газового чи електричного котла.

З огляду на реальну вартість робіт з улаштування індивідуального опалення, допомогу в 13 тисяч навіть в рішенні називають частковою. При цьому компенсація вартості реконструкції будинкових газових мереж наразі не передбачена. 

2. І хто і де може ці гроші отримати?

Судячи з рішення, мова суто про абонентів СТЕК. Тож абонентам, котрі наразі підключені до мереж ІФТКЕ, компенсації отримати неможливо. 

За коштами слід звертатися із заявою на ім’я міського голови Руслана Марцінківа через міський ЦНАП.

Виплату одноразових матеріальних допомог буде здійснювати згідно поданих заяв та сформованих списків Департамент соціальної політики виконкому міської ради впродовж 2022 року. Списки перед тим мають бути затверджені рішеннями виконавчого комітету міської ради та (чи – з тексту рішення не ясно) розпорядженнями міського голови.

3. А котли можна купити де завгодно?

Здається, що ні. За словами Марцінківа, “треба йти до газовиків, вибирати котли. Ми маємо сьогодні можливість оплачувати тільки газовикам за ці котли. Наприклад будинок цілий приходе, так умовно 100 заяв, і вартість котла в середньому 14-16 тис. грн. Ми будемо оплачувати вартість котла“.

Представники однієї з приватних фірм, які продають та встановлюють газове обладнання, підтвердили “Галці”, що іванофранківців спрямовують за котлами виключно в РГК «Івано-Франківськгаз», яке, за словами мера, ексклюзивно уповноважене отримувати кошти від міста. 

4. Точно-точно?

Не факт. “Галка” спрямувала офіційний запит до міськвиконкому і отримала відповідь. У листі за підписом заступника міського голови Руслана Гайди йдеться, що “мешканці мають право вибрати будь-якого суб’єкта господарювання, який має право на продаж газового чи електричного обладнання“.

Таким чином заступник мера письмово спростував усні заяви свого шефа.

відповідь Гайди по котлам

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • laugh 2
  • laugh
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry