Франківці освоюють електронне самоврядування – з початку року надіслали 473 електронних звернень, черга за петиціями

Автор: Турій Роман

11 Вер, 2015 21:43

Поділитись публікацією
Франківці освоюють електронне самоврядування – з початку року надіслали 473 електронних звернень, черга за петиціями

9 вересня 2015 року за участю керуючого справами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрія Лиса відбулась нарада з питань функціонування сервісу електронних звернень та запровадження подання електронних петицій у м.Івано-Франківську.

З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності виконавчого комітету  міської ради та спрощення  доступу громадян та юридичних осіб до інформації про діяльність  міської ради  з 01 . 08. 2012 р. функціонує новий веб-сайт www.emvk.if.ua «Електронний уряд міста Івано-Франківська (Інтерне- приймальня).

Новостворений сайт www.emvk.if.ua дає можливість в зручному онлайн режимі сформувати та відправити своє електронне звернення  отримати підтвердження про його отримання, дату надання відповіді та контролювати процес виконання.

З 2 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» з цього часу електронне звернення стає офіційним документом . В електронному  зверненні  має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути  надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису  при надсиланні  електронного звернення не вимагається.

Інтернет-приймальня виконавчого комітету міської ради  забезпечує:

▪ реєстрацію  електронних звернень згідно змісту  питання, що порушуються автором, а також отримання відповідей на них в електронній формі,

 можливість прикріпити додаткову інформацію в будь-якому форматі, що стосується електронного звернення;

▪   перегляд відповідей на  електронні звернення за допомогою коду зворотного зв’язку, який автоматично надається громадянину при подачі звернення;

▪   перегляд діаграм виконання  електронних звернень  побудованих на основі даних за попередній період, одержаних в реальному часі.

Крім того, в рамках реалізації міжнародних проектів розроблено веб-платформу з подання електронних петицій до органів влади м.Івано-Франківська (http://petition.mvk.if.ua). На даний час триває робота щодо нормативно-правового врегулювання подання таких петицій, їх розгляд та механізм прийняття відповідних рішень.

За дорученням керуючого справами виконавчого комітету міської ради Андрія Лиса начальнику управління адміністративних послуг Богдану Пителю, начальнику відділу звернень громадян Наталії Шологон та начальнику відділу програмного та комп’ютерного забезпечення Івану Мазуру дано доручення щодо врегулювання організаційних та технічних питань для запровадження подання електронних петицій до влади м.Івано-Франківська.

Довідка: Впродовж року до виконавчого комітету міської ради через інтернент -приймальню  надійшло 473 електронних звернень. З них: 322- стосувались питань житлово-комунального господарства, 91- загального відділу, 19- Департаменту соціальної політики, 13- управління освіти та науки , 12- департаменту архітектури та містобудування, 11- управління земельних відносин та інші.

Відповіді на електронні звернення надавались працівниками відділів , управлінь, Департаментів та структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради терміном 15 робочих днів після їх отримання. Відповіді на такі звернення надавались  у формі електронних листів і носили довідково-інформаційний характер.