Франківці подивилися на сонячне затемнення (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

20 Mar, 2015 12:37

Поділитись публікацією
Франківці подивилися на сонячне затемнення (ФОТО)

На площі Ринок близько полудня 20 березня зібралася юрба людей. Їхні погляди були звернені до неба в очікуванні, коли з-за хмар з’явиться сонце. Після того, як годинник на Ратуші пробив дванадцяту, вони змогли побачити, як на поверхню світила зайшла кругла тінь. 

 Сьогодні, 20 березня 2015 року, жителі Землі спостерігають затемнення Сонця.  З такої нагоди представники благодійного фонду “Сила Прикарпаття” і астрономічного клубу “Юпітер” розташували в центрі Івано-Франківська шість телескопів. Мешканці та гості міста змогли безкоштовно поглянути на рідкісне космічне явище.

“Востаннє таке явище відбувалося в 2011 році, а наступне зможне буде побачити 2020 року. Сьогодні трохи хмарно, але зараз якраз сонечко появляється і можна будепобачити цей захід. Крім того, на комп’ютері ми показуємо онлайн-трансляцію затемнення з Англії”, – сказав  Іван Назарук, керівник “Сили Прикарпаття”.

Найбільша фаза затемнення відбулася близько 12 години. Для наших широт це рідкісне явище, але цього можемо побачити 61 % затемнення. Те, як тінь Місяця заступає Сонце повністю, можуть спостерігати на півночі Атлантичного океану та в Арктиці.

Фото: Юрій Гриньків/ Galka.if.ua