Франківці створювали план майбутнього свого міста

Автор: Людмила Баран

13 Jun, 2014 08:15

Поділитись публікацією
Франківці створювали план майбутнього свого міста

В Івано-Франківську 12 червня відбулась  проектна сесія “Нова країна”. Учасники заходу висловлювали те, яким вони хочуть бачити своє місто, і думали над тим, як втілити свої бажання.

Громадянська платформа “Нова країна” створена після подій Майдану. “На початку лютого люди, які стояли на Майдані, щодня збирались разом. Їм здавалося, що скоро він вже завершиться,  і вони почали думати, якою має бути Україна після Януковича”, – розказав спікер проекту Валерій Пекар.

За його словами, для створення бачення нової України зібралися 1900 людей, половина з яких підприємці, тобто особи, що вміють ставити перед собою цілі. Вони працювали у різних  напрямках і в результаті створили документ “Візія Нової країни”. У планах активістів утворення майбутньої цілісної і процвітаючої держави через 7 років.

Далі громадянська платформа “Нова країна” вирішила зробити стратегії майбутнього розвитку у менших масштабах. Тому проводить проектні сесії у п’ятнадцяти містах України. Першим з них став Івано-Франківськ.

Захід, який вони організували 12 червня, відбувався у форматі “світового кафе”. Іванофранківці поділилися на вісім команд, які зайняли окремі столи, і продукували ідеї у чотирьох напрямах: “Управління містом”, “Приватне життя”, “Бізнес”, “Публічний простір”. Кожні 7 хвилин люди пересідали за інші столи, де додавали свої ідеї в нових напрямах.

За кожним столом сидів учасник, який нікуди не переходив, він записував всі пропозиції. В кінці вони  провели презентацію за підсумками кожного напряму. Наприклад, щодо управління містом, мешканці пропонують ввести оцінювання кожного чиновника за ключовими показниками ефективності (КРІ).

Бізнес у Франківську, згідно з презентованим проектом, має розвиватися завдяки поєднанню освіти з високими технологіями, створенню технопарків. Також наше місто має перестати бути транзитом на шляху до Карпат, а повинно розвинути свій рекреаційний потенціал, щоб приваблювати відвідувачів.

Також всі учасники проектної сесії “Нової країни” запропонували дії, які кожен може чинити впродовж 90 днів для здійснення планів майбутнього Івано-Франківська.