Франківців навчають, як запобігати корупції і чесно вести бізнес
13 Вер, 2018 10:51
У четвер, 13 вересня, у Франківську в рамках тижня ділової доброчесності провели семінари щодо прозорого, етичного та відповідального ведення бізнесу.
Основним завданням семінарів є ознайомлення представників державних підприємств, держслужбовців, лідерів громадянського суспільства та ЗМІ з механізмами запобігання корупції.
Такі навчальні зустрічі сприяють просуванню доброчесності ведення бізнесу серед публічних і приватних компаній, а також дають можливість ознайомитися з передовими практиками щодо дотримання антикорупційного законодавства.
За словами Ганни Герасимчук, голови Секретаріату Мережі Доброчесності, це вже шостий схожий семінар в Україні. Раніше навчання провели в Харкові, Львові, Одесі, Вінниці та Дніпрі. На черзі – Рівне і Чернігів.
Маркус Бранд, керівник групи Проектів ООН у сфері демократичного врядування, каже, що саме чесний бізнес має бути рушійною силою змін в країні.
“Мережа Доброчесності – це нове явище, яке відбулося завдяки ініціативам місцевого бізнесу. Реформи проходять не лише завдяки прийняттю законодавчих актів, важливим є й усвідомленням змін на місцях. До цього часу ініціативу доброчесності й прозорості розвивали лише приватні підприємства, але щоб запобігти корупції, Національне антикорупційне бюро України вирішило залучати й державні підприємства. Основна ідея Доброчесності – потрібно дотримуватися своїх обіцянок”, – каже Маркус Бранд.
До семінарів долучився і пан Рубен Медсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні. Він зауважує, що подібні програми показали весь обсяг корупції в Україні.
“Будь-які зміни проходять з проблемами і викликами. Особисто я переконаний, що Україна вже досягла значних успіхів у боротьбі проти корупції. Данія підтримує масштабну антикорупційну діяльність, яка відбувається в Україні. Ми підтримуємо і розвиваємо інституції, які спрямовані на боротьбу з нею. Втім саме українці повинні займати передові місця в боротьбі з корупцією”, – додає Рубен Медсен.
Богдан Кобилянський, заступник голови франківської облдержадміністрації, каже, що Данія – одна з найменш корумпованих країн, і Україна й власне Прикарпаття радо переймає її досвід боротьби з корупцією.
“Важливий виклик для країни – це корупція і популізм, які роз’їдають її зсередини. Направду розумію важливість сьогоднішнього семінару і бажаю всім плідної співпраці”, – додав Кобилянський.