Франківців просять підписати петицію Президенту, аби в молодшій школі не скасовували образотворче мистецтво
27 Гру, 2015 13:24
На сайті петицій до Президента України розпочався збір підписів, аби в державі залишили уроки образотворчого мистецтва і музики в початковій школі.
Це, кажуть активісти – один з запропонованих елементів “освітньої реформи” від міністра Квіта. Та не всі погоджуються з такою ініціативою.
І хоча наразі зібрано близько сотні підписів з 25 тисяч необхідних, активісти не збираються чекати мовчки.
На думку Оксани Бай з Івано-Франківська, вчителя малювання у приватній школі, відміна образотворчого мистецтва у початковій школі може призвезти до культурного занепаду суспільства.
“Забирати у наших дітей мистецькі дисципліни – це економія перш за все на культурі підростаючого покоління, отже і відсутність будь-якої культури у майбутньому, формуванні естетичних та емоційних факторів. На заняттях малювання я сама бачу не раз, як діти навіть без особливих вмінь, але знаходять віддушину у своїх творах, в них піднімається настрій, розвивається образне бачення, уява, вони мріють і відпочивають від тих проблем, які є для них дійсно важливими. Зосереджуються, стараються і діють не тільки розумом, але і своїми внутрішніми відчуттями. Без цього більшість людей просто губиться у житті, вони не мають куди подіти свою злість чи негатив, чи навпаки позитив весь та енергію.
Та і як майбутні художники зможуть зрозуміти,що вони мають талант? Коли вони це зрозуміють, то шкодуватимуть про втрачений час.Ще Черчіль казав, що економити на мистецтві не можна, а тут ще й на всебічному розвитку дітей..
А що робити людям, що уже працюють як вчителі чи викладачі у педагогічних? Я знаю багато тих, хто дійсно вважають це своїм покликанням, і вже скільки років терплять маленькі зарплати та не надто хороші умови праці.І так мало годин у програмі присвячених мистецтву і мало уваги до цього, тут хочуть взагалі забрати це і талановиті діти відчуватимуть себе вигнанцями. Відкривали б спеціалізовані класи чи давали хоча б як додаткові позакласні заняття, але ж ніхто не захоче цього робити. Це сумно все насправді, дуже сумно”, – каже Оксана.
Відтак вона закликає небайдужих батьків, та взагалі активних людей зробити лише один крок – поставити свій підпис в електронній петиції.