Франківців закликали почути Донбас

Автор: Людмила Баран

28 Лис, 2014 12:59

Поділитись публікацією
Франківців закликали почути Донбас

В Івано-Франківську 28 листопада відбувся круглий  стіл на тему: “Розмаїття українського Донбасу. Схід та захід разом”.

На цю подію завітали активісти, які поширюють на Донбасі українську культуру, працюють в правозахисних та освітніх напрямах. Вони розповіли місцевим культурним та громадським діячам про свою роботу. Також подарували представникам франківських бібліотек видану власними зусиллями літературу.

Круглий стіл провели для налагодження  містків розуміння між Івано-Франківщиною та Донеччиною. Ініціатор події — незалежна громадська організація “Донецький прес-клуб”.

На заході виступив незалежний журналіст та громадський  діяч Євген Фіалко. Він звернувся до іванофранківців з проханням “почути Донбас” і зрозуміти, що в цьому регіоні мешкають не лише проросійсько налаштовані люди, але й ті, які відстоюють українські цінності.

Євген Фіалко розповів про відомого донецького правозахисника Олексу Тихого, члена Української гельсінської спілки, який працював на Донеччині, поклав своє життя за Україну, а радянська система запроторила його за грати.

“Євген Сверстюк називав Олексу Тихого діамантом, якого радянська система не змогла перемолоти, так, як перемолола тисячі донбасівців. Він їх про це попереджав, – сказав Євген Фіалко. – Зараз кажуть: «Давайте відчахнемо Донбас».   Це не лікування хвороби. Треба було відчахувати, коли хворів один палець, а не ціле тіло. Якщо ми почнемо так відчахувати, то залишимося без тіла”.

Також на круглому столі франківська поетка Вікторія Льода-Ропецька представила збірку віршів “Біль України”, яку написала під впливом подій на Донбасі.

Волонтер громадської організації “Бахмут український” Ганна Бокова розповіла про те, як донбаські активісти допомагають переселенцям та добровольчим батальйонам, опікуються пораненими, відновлюють техніку українських військових та постачають гуманітарну допомогу.

“Ми готові працювати з Івано-Франківщиною у площині культури, соціальних проектів. Також налагоджувати зв’язки з громадськими організаціями, організовувати програми обміну між регіонами.  Для того, аби руйнувати стереотипи, вивчати історію Галичини, щоб мешканців Донбасу більше не можна було обманути”, – сказала Ганна Бокова.