Управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради інформує про те, що у зв’язку з перепадами температури крига на водоймах міста значно ослабла.
А це несе небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків. Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах міста показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду, що призводить до трагічних випадків. Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. До груп підвищеного ризику в першу чергу належать любителі-рибалки та діти. Управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради застерігає усіх вас дотримуватись елементарних правил безпеки на льоду.
Для попередження нещасних випадків необхідно виконувати наступні рекомендації:
- Не виходити на лід одному, тільки групою – щоб в разі небезпеки хоч хтось міг покликати на допомогу.
- У жодному разі не виходьте на тонкий лід.
- Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.
- Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.
- Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.
- Під час сильних морозів треба стежити, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення.
Надання першої допомоги:
- Особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.
- Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого – небудь за лікарем.
- Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.
- Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.